Následuje
SP Německo

V Lahti se z triumfu radovali rakouští skokané, Češi skončili na sedmé příčce

Také potřetí v sezoně postoupili čeští skokané na lyžích ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka do druhého kola a v závodě Světového poháru v Lahti nakonec obsadili sedmé místo. Ve Finsku triumfovali Rakušané před Německem a Japonskem.

Rjoju Kobajaši
zdroj: Reuters autor: LEHTIKUVA

Z českého kvarteta předvedl v obou kolech nejdelší skoky Polášek, který zapsal 121,5 a 118,5 metru. Díky tomu byli Češi průběžně pátí a atakovali nejlepší umístění v této sezoně. Nakonec ale klesli za Slovince a Švýcary.

Českým maximem zůstalo lednové šesté místo ze Zakopaného, na úvod ve Wisle obsadili Koudelka a spol. osmou příčku. Všechny tři závody měli jiného vítěze – po Polácích a Němcích se tentokrát radovali Rakušané, jimž závěrečným pokusem zajistil prvenství Stefan Kraft.

Závod SP ve skocích na lyžích vyhráli v Lahti Rakušané, Češi byli sedmí

Rakouské družstvo slavilo vítězství v SP po téměř dvou letech, naposledy se radovalo v březnu 2017 v Oslu. Přispěl k tomu i Gregor Schlierenzauer, který se po zranění vrátil na můstky a 17. prvenstvím v družstvech překonal maximum, o nějž se dosud dělil s krajanem Thomasem Morgensternem.

"Mám radost, že jsem na dobré cestě," řekl Schlierenzauer, jenž s 53 prvenstvími drží i individuální rekord SP.

Závod SP ve skocích na lyžích v Lahti - družstva:

1. Rakousko (Aschenwald, Schlierenzauer, Hayböck, Kraft) 953,6 b., 2. Německo (Geiger, Freitag, Wellinger, Leyhe) 942,6, 3. Japonsko (Sato, Ito, D. Kobajaši, R. Kobajaši) 929,5, 4. Polsko 925,7, 5. Slovinsko 877,3, 6. Švýcarsko 831,5, 7. ČR (Polášek, Kožíšek, Hlava, Koudelka) 818,0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy