Box ČR 2024

V Hinzenbachu to Ulrichové sedí, skočila si tam pro druhý nejlepší výsledek v kariéře

Klára Ulrichová skončila devatenáctá v závodě Světového poháru skokanek na lyžích v Hinzenbachu. Devatenáctiletá česká reprezentantka zaznamenala nejlepší výsledek v elitním seriálu od února 2021, kdy právě v Hinzenbachu obsadila životní, osmnáctou pozici.

Klára Ulrichová
zdroj: ČTK / imago sportfotodienst autor: Andreas Haas

Závod skončil dvojnásobným triumfem domácích rakouských skokanek, zvítězila Eva Pinkelnigová před Jacqueline Seifriedsbergerovou. Stupně vítězů doplnila Němka Katharina Schmidová, jež o šest desetin bodu odsunula z pódia vedoucí ženu SP Niku Prevcovou.

Ulrichová si připsala nejlepší výsledek za poslední tři roky v závodě, do nějž se kvalifikovala jako poslední na děleném 40. místě. V kvalifikaci neuspěla Veronika Jenčová, Karolína Indráčková nepostoupila z 34. místa do druhého kola.

SP ve skocích na lyžích žen v Hinzenbachu (Rakousko):

1. Pinkelnigová 243,1 b. (88,5+92 m), 2. Seifriedsbergerová (obě Rak.) 240,2 (88+87), 3. Schmidová (Něm.) 238,0 (85,5+89), ...19. Ulrichová 203,5 (81+81,5), 34. K. Indráčková (obě ČR) 90,8 (74).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů): 1. Prevcová (Slovin.) 999, 2. Itoová (Jap.) 797, 3. Pinkelnigová 771, ...27. K. Indráčková 124, 36. A. Indráčková 31, 44. Ulrichová 15, 56. Jenčová (všechny ČR) 1.