Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uzávěrka dne

Úvodní závod skokanek v Nižním Tagilu ovládla suverénní Kramerová. Češky do druhého kola neprošly

První závod Světového poháru skokanek na lyžích nabídl dominantní výkon. Na středním můstku v ruském Nižním Tagilu triumfovala Rakušanka Marita Kramerová. Do druhého kola se bohužel nepodívala žádná z českých skokanek. Klára Ulrichová skončila na 40. místě. Nevedlo se ani Karolíně Indráčkové, která na 33. příčce těsně zaostala za postupovou třicítkou.

Rakouská skokanka Marita Kramerová
zdroj: Hahne/Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de

Z vítězství se v Rusku radovala suverénní Rakušanka Marita Kramerová. Dvacetiletá rodačka z Nizozemska doletěla prvním pokusem na 104,5 metru a překonala dosavadní rekord můstku Japonky Sary Takanašiové z roku 2016 (102). Ve finále vedení s přehledem uhájila před mistryní světa na středním můstku Emou Klinecovou ze Slovinska a další rakouskou reprezentantkou, osmatřicetiletou veteránkou Danielou Iraschkovou-Stolzovou.

Talentovaná Ulrichová zapsala nejhorší pokus ze skokanek a Indráčková těsně nepostoupila mezi vyvolenou třicítku do druhého kola, od postupu ji dělilo 4,4 bodu. V sobotu je na programu druhý závod.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích v Nižním Tagilu - ženy:

1. Kramerová (Rak.) 253,5 b. (104,5+96 m), 2. Klinecová (Slovin.) 211,8 (92+91), 3. Iraschková-Stolzová (Rak.) 207,4 (90+90), ...33. Indráčková 73,1 (75,5), 40. Ulrichová (obě ČR) 53,8 (63).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články