Světový pohár skokanů odstartoval českým debaklem, kvalifikaci ovládl Stoch

Nová sezona Světového poháru ve skocích na lyžích odstarovala kvalifikací na můstku v polské Wisle. V ní nechyběli ani čeští reprezentanti Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa, ani jeden z nich se však do nedělního hlavního závodu neprobojoval. Kvalifikaci suveréně ovládl Kamil Stoch. Trojnásobný olympijský vítěz předvedl na domácím můstku nejdelší skok dne 132 metrů. Přímý přenos ze závodu družstev můžete sledovat v sobotu od 15:50 na webu ctsport.cz, individuální závod je pak na programu v neděli od 15:55.

Čeští skokani v kvalifikaci ve Wisle zcela propadli

Nejblíže byl postupové padesátce Viktor Polášek, jenž skončil v kvalifikaci třetí pod čarou.

Polášek skočil 109,5 m a účast v závodě mu na 53. místě utekla o 2,3 bodu. Čestmír Kožíšek obsadil 57. pozici, dvě příčky za ním byl Vojtěch Štursa a Filip Sakala, jemuž také patřilo nepostupové místo, byl diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Český tým absolvuje úvod sezony bez dlouholeté jedničky Romana Koudelky, jenž po zranění kolena z přípravy plánuje návrat až těsně před Vánoci.