Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Skokansko-taktickou bitvu na Letalnici vyhráli Norové

Norský tým ve složení Daniel Andre Tande, Robert Johansson, Johann Andre Forfang a Halvor Egner Granerud bodově přetlačil favorizované Němce. Rozhodlo poslední kolo, v němž mistr světa z Německa Karl Geiger skočil 224,5 metru, pročež nedosáhl na bonus, který by obdržel za to, že jel z nižšího nájezdu. Třetí skončilo ambiciózní Polsko. Český tým na mistrovství světa v letech na lyžích nestartoval.

Kamil Stoch v Planici
zdroj: ČTK/AP autor: Darko Bandic

Po prvním kole vedli hlavní favorité z Německa o 11 bodů před Nory. Pomohlo jim k tomu jednak 230 metrů Markuse Eisebichlera, ale hlavně 238 metrů mistra Karla Geigera, jenž navíc jel z nižšího nájezdu a získal tak bodový bonus. Stejně si pár desítek sekund po něm počínal i Nor Halvor Granerud, který skočil 235 metrů.

Třetí Poláky připravil o šanci porvat se o titul nevýrazný Kamil Stoch, jenž zaznamenal jen 205 metrů, za nimi byli bezpečně domácí Slovinci. Rakušané, jejichž sestava byla ovlivněna nákazou koronavirem, doplatili na nezkušenost Timona-Pacala Kahofera, jenž po 129,5 metrech skrýval hlavu v dlaních.

Je nám líto, video expirovalo.
Taktické finále MS v letech na lyžích

Souboj o bronz mezi Poláky a Slovinci rozhodl Andrzej Stekala, který letěl 225 metrů. Naopak Norům v bitvě o výhru uškodil Johann Andre Forfang, jenž zaznamenal jen 202,5 metru, čímž se pole naprosto vyrovnalo.

Přiblížení Poláků pak odmítl 236,5 metry Eisenbichler, a tak bylo jasné, že o výhru se v závěrečném kole utkají Němci a Norové, přičemž Karl Geiger měl příjemný náskok 15 bodů.

Jenže norský trenér přichystal do posledního kola velký risk. Granerud se rozjel z nižšího nájezdu. Místo okna 12 vyjel z kóty 10. Dle pravidel musel skočit alespoň 228 metrů, aby obdržel 27bodový bonus. Skvělým skokem toho dosáhl, když doletěl na 234,5 metru.

Německý trenér nejdříve plánoval pro Geigera nájezd z okna 11, ale okolnosti ho vyhecovali stejně zariskovat. Geigerovi se ale skok tolik nepovedl, dopadl po 224,5 metrech. V celkovém pořadí tak poměrně jasně vyhráli Norové.

Výsledky MS v letech na lyžích v Planici

Mistrovství světa v letech na lyžích v Planici (Slovinsko) - družstva:
1. Norsko (Tande, Forfang, Johansson, Granerud) 1727,7 b., 2. Německo (Schmid, Paschke, Eisenbichler, Geiger) 1708,5, 3. Polsko (Žyla, Stekala, Stoch, Kubacki) 1665,5, 4. Slovinsko 1609,9, 5. Japonsko 1483,5, 6. Rakousko 1422,1, 7. Rusko 1356,3, 8. Finsko 1284,8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články