Následuje
Speciál

Skokané musí nechat lyže v koutě. Kvalifikaci v Bischofshofenu zrušilo sněžení

Místo do stopy na můstku se skokané na lyžích v Bischofshofenu musí odebrat zpátky na hotel. Do tréninku ani kvalifikace na čtvrtý a závěrečný díl Turné čtyř můstků je nepustilo silné sněžení. Skákat by se mělo v neděli před závodem. Přímý přenos nedělního závodu sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz od 16:55.

Sněžení v Bischofshofenu
zdroj: REUTERS autor: Lisi Niesner

Trénink je nyní v neděli v plánu od 13:30, o hodinu později by měla začít kvalifikace a první soutěžní kolo podle původního plánu v 17:00.

Do závěrečného závodu jde z šestého místa průběžného hodnocení Turné český skokan Roman Koudelka, který má teoreticky šanci vylepšit své nejlepší celkové umístění z prestižního klání - páté místo z roku 2015. Spolu s ním do kvalifikace zasáhnou Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Lukáš Hlava.

"Skoky jsou zimní sport, s podobnou situací je třeba počítat. Teď půjdeme místo závodu do tělocvičny na silový trénink," řekl po odložení kvalifikace kouč David Jiroutek.

Blízko vítězství je lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši, který vyhrál první tři závody Turné v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu i v Innsbrucku. Kobajaši má obrovský náskok 45,5 bodu před Němcem Markusem Eisenbichlerem. Výhrou ve všech čtyřech závodech Turné by se japonský skokan zařadil po bok Němce Svena Hannawalda a Poláka Kamila Stocha.

Rjoju Kobajaši je blízko vítězství na Turné
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy