58. Rally Šumava Klatovy

Se skoky v Čajkovském si pohrál vítr. Soutěž družstev ovládly Rakušanky, individuální závod Kramerová

Světový pohár ve skocích na lyžích žen v ruském Čajkovském provázely rozmary počasí. Závod družstev, který byl původně plánovaný na sobotu, se nakonec doskákal až v neděli a z vítězství se radovaly Rakušanky. V individuálním závodě zase silný vítr dovolil dokončit jen první kolo, které ovládla Rakušanka Marita Kramerová, jež byla po zrušení kola druhého vyhlášena vítězkou.

Světový pohár skokanek na lyžích vyhrála Slovinka Križnarová

Celkovou vítězkou Světového poháru ve skocích na lyžích se stala Slovinka Nika Križnarová, která v závěrečném závodu v Čajkovském obsadila třetí místo a v celkovém hodnocení porazila o devět bodů Japonku Saru Takanašiovou, která skončila sedmá. Česká reprezentantka Karolína Indráčková zakončila sezonu na bodované 24. pozici.

Jednadvacetiletá Križnarová před posledním závodem ztrácela na Takanašiovou 15 bodů, ale díky desátému umístění na stupních vítězů v sezoně ji nakonec předstihla. Na trůnu vystřídala Norku Maren Lundbyovou, která ovládla předchozí tři ročníky Světového poháru, ale tentokrát skončila v celkovém pořadí až osmá. Takanašiové se nepovedlo přidat do sbírky pátý glóbus po letech 2013, 2014, 2016 a 2017.

Jen o dva body za Takanašiovou skončila v seriálu devatenáctiletá Kramerová, která v sezoně nasbírala sedm vítězství, nejvíc ze všech závodnic. Indráčková obsadila celkově 35. místo.

SP ve skocích na lyžích žen v Čajkovském (Rusko):

Kramerová (Rak.) 136,1 b. (146,5 m), 2. Opsethová (Nor.) 120,1 (134), 3. Križnarová (Slovin.) 115,4 (131,5), ...24. Indráčková (ČR) 63,7 (106,5).

Konečné pořadí SP (po 13 závodech): 1. Križnarová 871 b., 2. Takanašiová (Jap.) 862, 3. Kramerová 860, ...35. Indráčková 47, 38. Ulrichová (ČR) 34.

Družstva: 1. Rakousko (Iraschková-Stolzová, Sorschagová, Hölzlová, Kramerová) 373,7 b., 2. Slovinsko 348,5, 3. Německo 336,5, ...7. ČR (Ulrichová, Ptáčková, Jenčová, Indráčková) 223,5.