Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Počasí úřadovalo ve Slovinsku i Rusku. Závody družstev skokanů i skokanek odfoukl vítr

Pouze 21 skokanů stihlo svůj pokus na Světovém poháru v letech na lyžích ve slovinské Planici. Za vše mohl silný vítr, který závěrečný závod mužských družstev několikrát přerušil, a rozhodčí se ho nakonec rozhodli kvůli bezpečnosti zrušit. Stejně dopadl i závod ženských družstev v ruském Čajkovském, jež se uskuteční v náhradním termínu v neděli.

zdroj: ČTK/AP

Už před oficiálním zrušením závodu oznámil trenér německých skokanů, že své svěřence z můstku stáhne. "Rozhodl jsem za náš tým, že v takových podmínkách už skákat nebudeme," prohlásil jednapadesátiletý Stefan Horngacher v rozhovoru pro televizi ZDF.

"Tandeho pád pořád všichni cítíme v kostech," připomněl čtvrteční hrozivý karambol norského skokana, kterého dnes v nemocnici čeká probouzení z umělého spánku.

Nepříznivé podmínky poznamenaly i páteční závod jednotlivců. Počasí neumožnilo odskákat kvalifikaci a závod se nakonec podařilo uskutečnit jen jako jednokolový. Sezonu v neděli uzavře další individuální závod.

Je nám líto, video expirovalo.
Závěrečný závod družstev v letech na lyžích byl v Planici kvůli větru zrušen

Stejně dopadl i závod ženských týmů, který ale ještě proběhne před posledním individuálním závodem sezony a bude se skákat pouze jedno kolo.

V závěrečné týmové soutěži se měla představit česká čtveřice Klára Ulrichová, Štěpánka Ptáčková, Veronika Jenčová a Karolína Indráčková. Stejně jako muže při leteckém závodě v Planici je však na můstek nepustil silný vítr.

Mezinárodní lyžařská federace FIS posléze rozhodla o přesunutí soutěže na neděli se startem v devět hodin SELČ. Poslední individuální závod sezony poté v Čajkovském začne o dvě hodiny později.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy