Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO

Nejlepším skokanským týmem jsou Norové, Češi osmí

Falun – Česká čtveřice Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka skončila v soutěži týmů na mistrovství světa ve Falunu osmá. Ze zlata se radují Norové Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel a Rune Velta, kteří vyhráli suverénně o více než 19 bodů. Severský tým tak navzázal na 22 let starý triumf ze stejného místa. V boji o stříbro byli šťastnější Rakušané, třetí skončili Poláci.

Norský tým slaví zlaté medaile
zdroj: ČTK/AP

Janda v prvním kole skočil 114 metrů, ale český tým pak klesl na nepostupové desáté místo, neboť Hlava dopadl na 104,5 metru. Třetí Čech v pořadí Matura ale zabojoval, předvedl solidní výkon 122,5 metru a tým posunul na deváté místo těsně za osmé Finy.

Souboj o poslední postupovou příčku do druhého kola svedla česká jednička Koudelka s osmatřicetiletým bývalým vítězem Světového poháru a Turné čtyř můstků Jannem Ahonenem. Koudelka skočil 116 metrů, o sedm víc než Fin.

Výkon českého skokana ale nebyl ideální, Koudelka měl navíc po poryvu větru potíže při dopadu. Chuť si trochu spravil v druhém kole, v němž předvedl 120,5 metru, ale český tým na lepší než osmou pozici nedosáhl. Janda v druhém pokusu skočil stejně jako Hlava 113,5, pozici české jedničky dnes potvrdil Matura se 122 metry.

Fantastickým skokem se v druhém kole prezentoval vítěz individuálního závodu na velkém můstku Němec Severin Freund, který dolétl na 143 metrů, tedy o sedm a půl metru dál, než je aktuální rekord můstku, ale podle očekávání měl problémy na dopadu a sáhl si rukama na zem. Olympijští vítězové Němci skončili bez medaile pátí.

Výsledky skokanských družstev

1. Norsko (Bardal, Jacobsen, Fannemel, Velta) 872,6 b., 2. Rakousko (Kraft, Hayböck, Poppinger, Schlierenzauer) 853,2, 3. Polsko (Žyla, Muranka, Žiobro, Stoch) 848,1, 4. Japonsko 831,2, 5. Německo 809,2, 6. Slovinsko 797,5, 7. Rusko 703,5, 8. ČR (Janda, Hlava, Matura, Koudelka) 692,0.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy