Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Na Turné povede tým Koudelka. Doufám, že využiju zkušeností, prohlásil

V očekávané sestavě vyrazili do Německa na Turné čtyř můstků čeští skokané. Na prestižní čtyřdílné sérii se objeví Roman Koudelka, který skončil devátý v Engelbergu. Doplní jej Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek. Všechny čtyři závody můžete sledovat na programu ČT sport a webu ctsport.cz. Turné začne sobotní kvalifikací v Oberstdorfu, kterou nabídne od 16:30 živě web ctsport.cz.

Roman Koudelka
zdroj: REUTERS autor: Kai Pfaffenbach

Vítěz pěti závodů SP a lídr týmu Koudelka skončil jedenáctý a devátý na posledním podniku v Engelbergu a bude největší českou nadějí na Turné. "Nějaké Turné už mám za sebou, takže doufám, že využiju zkušeností a podaří se mi v každém závodě bojovat o co nejlepší umístění," říká patnáctý muž žebříčku Světového poháru.

"U Koudyho je vidět stoupající tendence. I přes dobré výsledky z posledního závodu máme ještě na čem pracovat a vidíme ještě rezervy, což je velmi optimistická vyhlídka," řekl Jiroutek.

Před rokem byl na Turné nejlepší z Čechů Kožíšek, který skončil na 35. místě. Koudelka dopadl ještě o sedm příček hůř. Nyní věří česká jednička ve zlepšení. "Po loňské sezoně to bylo opravdu těžké, ale postupně se snažíme škrábat nahoru a bojujeme. Myslím si, že se nám to docela daří. Věřím, že se nám na Turné podaří více lidem bodovat a bude to dobrý," uvedl Koudelka.

Jednadvacetiletý juniorský mistr světa Polášek začal sezonu 12. místem ve Wisle, pak bodoval i v Nižním Tagilu i Engelbergu. "Prožívá nejlepší sezonu ve Světovém poháru," ocenil Jiroutek a připomněl, že Hlava i Kožíšek už bodovali.

S optimismem i vědomím, že výsledky můžou být ještě lepší, hledí k Turné jeho vítěz z roku 2006 a současný šéf skokanského úseku Jakub Janda. "První část sezony ukázala stoupající tendenci výkonnosti. Jsem rád, že se již všem podařilo bodovat, i když cílem je více závodníků ve finálových kolech," dodal Janda.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy