Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Matura začal lety v Planici 10. místem, vyhrál Schlierenzauer

Planica - Skokan na lyžích Jan Matura skončil desátý v předposledním individuálním závodu sezony světového poháru. Lety v Planici ovládl již jistý vítěz SP Rakušan Gregor Schlierenzauer a připsal si na konto rekordní a jubilejní padesáté vítězství ve světovém poháru v kariéře.

Jan Matura
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Bodovali i další dva čeští reprezentanti. Antonín Hájek obsadil po zlepšení ve druhém kole osmnácté místo, Lukáš Hlava byl o deset příček horší. Nejlepší český skokan této sezony Matura přistál v prvním kole přesně na 200 metrech a byl osmý, ale s velkým odstupem za stupni vítězů. Ve druhém kole ze zvýšeného nájezdu dolétl na 204,5 metru a o dvě místa si pohoršil.

Český rekordman Hájek prošel z prvního kola z posledního postupového 30. místa. Druhý let natáhl na 203,5 metru a polepšil si na 18. pozici. Hlava ve druhém kole přidal ke 189 metrům z prvního kola jen půl metru a z 19. místa klesl na osmadvacáté.

Schlierenzauer vedl po prvním kole díky letu dlouhému 217,5 metru. Ve finále mu stačil k udržení prvního místa skok o čtyři metry kratší. Druhý skončil k radosti zaplněných tribun domácí Peter Prevc, třetí byl Polák Piotr Žyla.

Nejdelší let dne předvedl domácí Jurij Tepeš, který ve druhém kole přistál na 223,5 metru, což mu pomohlo z desátého na šesté místo. Špatně skončil závod pro Nora Anderse Jacobsena. Druhý muž Turné čtyř můstků ve druhém kole po dopadu na 218 metrů spadl, poranil si pravé koleno a byl odvezen do nemocnice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy