Kvalifikace v Lillehammeru patřila domácímu Granerudovi, Koudelka nepostoupil

Světový pohár ve skocích na lyžích mužů pokračoval kvalifikací v norském Lillehammeru. Nakonec vyhrál posledním skokem Halvor E. Granerud před krajanem Johannem A. Forfangem. Jediný z Čechů Roman Koudelka neuspěl, skočil jen 106 metrů, skončil na 58. místě a do hlavního závodu nepostoupil. Přímý přenos závodu sledujte na ČT sport Plus v úterý od 16:00.

Koudelkův skok v kvalifikaci závodu SP v Lillehammeru

Koudelka neprošel ani v třetím závodu Světového poháru po mistrovství světa z kvalifikace. Po dvou nezdarech v Oslu neuspěl ani na velkém můstku v Lillehammeru. Kvalifikaci, jejíž výsledky se započítávají do hodnocení miniseriálu Raw Air Tour, vyhrál Granerud skokem dlouhým 142 metrů, a Forfanga, jenž měl pokus o půl metru kratší, porazil o šest desetin bodu.