Volejbalový magazín

Kraft vyhrál přeložený závod letců v Planici a dovedl Rakušany i k týmovému triumfu

V jednokolovém individuálním závodu Světového poháru na mamutím můstku v Planici, který pořadatelé přeložili z pátku na sobotu, zvítězil za let na 239,5 metru Stefan Kraft. Rakušan má v boji o malý křišťálový glóbus před rozhodujícím nedělním kláním ztrátu jen 10 bodů na Halvora Egnera Graneruda. Navazující týmovou soutěž na Letalnici ovládli rovněž Rakušané před domácími Slovinci, kterým prohrál první místo posledním skokem Anže Lanišek.

Stefan Kraft během Raw Air
zdroj: Reuters autor: Terje Bendiksby

Devětadvacetiletý Kraft zvítězil před domácím Slovincem Anžem Laniškem a Polákem Piotrem Žylou. Dosáhl na 30. výhru kariéry a pátou v sezoně a zdramatizoval boj o malý glóbus. Před nedělním finále ročníku ztrácí na vedoucího muže leteckého pořadí Halvora Egnera Graneruda z Norska jen deset bodů. Již jistý celkový vítěz Světového poháru dnes obsadil čtvrté místo.

Závody v Planici se konají v nejzazším termínu v dějinách, poprvé se ve Světovém poháru skáče v dubnu. Do historie seriálu se naopak nejdřívějším časem zapsal start dnešní soutěže, začínalo se už v 8:45 místního času.

Kraft následně slavil i triumf v soutěži družstev, v níž Rakušané zvítězili o 6,1 bodu před Slovinskem. Třetí bylo Norsko.

Čeští reprezentanti v dějišti nedávného mistrovství světa v klasickém lyžování nestartují, sezonu ukončili už minulý týden mistrovstvím republiky v Harrachově.

SP ve skocích na lyžích v Planici (lety):

Jednotlivci: 1. Kraft (Rak.) 240,5 b. (239,5 m), 2. Lanišek (Slovin.) 234,7 (236), 3. Žyla (Pol.) 233,3 (234), 4. Granerud (Nor.) 228,4 (231), 5. Hörl (Rak.) 225,9 (236), 6. Zajc (Slovin.) 225,7 (231,5).

Průběžné pořadí SP (po 31 z 32 závodů): 1. Granerud 2108, 2. Kraft 1730, 3. Lanišek 1599, 4. Kubacki (Pol.) 1592, 5. R. Kobajaši (Jap.) 1033, 6. Žyla 966, ...68. Koudelka 11, 85. Rýdl (oba ČR) 1.

Družstva: 1. Rakousko (Tschofenig, Hayböck, Hörl, Kraft) 1688,7 b., 2. Slovinsko (Kos, D. Prevc, Zajc, Lanišek) 1682,6, 3. Norsko (Forfang, Heggli, Johansson, Granerud) 1655,2, 4. Polsko 1549,7, 5. Německo 1451,0, 6. Švýcarsko 1409,2.