Koudelka si v letní Grand Prix v Polsku znovu skočil pro body

Opět bodoval. Skokan na lyžích Roman Koudelka dosáhl na body i ve druhém závodě Světového poháru letní Grand Prix skokanů na lyžích ve Wisle, ale proti sobotě si o devět pozic pohoršil a obsadil 27. místo. Stupně vítězů obsadili polští skokani, vítězný Kamil Stoch a druhý Dawid Kubacki si prohodili pořadí a společně vedou průběžnou klasifikaci. Třetí skončil Jakub Wolny, který přitom jako jediný v obou kolech dosáhl na hranici 130 metrů.

Koudelka, který v GP startuje po třech letech, s výkonem 113,5 metru postoupil se štěstím jako poslední do druhého kola pro třicet nejlepších. Od vyřazení jej dělila desetina bodu.

Ve druhém pokusu přidal čtyři metry. Jeho reprezentační kolega Radek Rýdl stejně jako při sobotním debutu v soutěži do druhého kola neprošel, na 33. místě za skok dlouhý 113 metrů dostal jen o 2,3 bodu horší známku než Koudelka.

Seriál bude pokračovat za dva týdny v Courchevelu.

Letní Grand Prix ve skoku na lyžích ve Wisle (Polsko):

Muži: 1. Stoch 256,6 b. (132,5+126,5 m), 2. Kubacki 252,4 (131+128), 3. Wolny (všichni Pol.) 249,2 (131,5+130), ...27. Koudelka 183,7 (113,5+117,5), 33. Rýdl (oba ČR) 87,9 (113).

Průběžné pořadí (po 2 ze 6 závodů): 1. Stoch a Kubacki oba 180, 3. Wolny 110, ...23. Koudelka 17.