World Athletics Continental Tour Gold 2024

Koudelka při letošním prvním startu těsně neprošel z kvalifikace, uspěl jen Polášek

Pouze Viktor Polášek zvládl z českých skokanů na lyžích kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru v Engelbergu. Roman Koudelka zůstal při svém prvním startu v sezoně ve Švýcarsku těsně za postupem, neuspěl ani Čestmír Kožíšek.

Roman Koudelka
zdroj: ZUMA autor: ESPA Photo Agency

Polášek obsadil se skokem dlouhým 116,5 metru 25. místo. Koudelka při opožděném vstupu do seriálu skočil 107,5 metru a na 52. místě ho od účasti v závodu dělilo 1,2 bodu. Kožíšek skončil s pokusem o další čtyři metry kratším na poslední 57. příčce.

Kvalifikaci ovládl Japonec Jukija Sato, který předvedl skok dlouhý 137 metrů. O šest desetin bodu méně získal druhý Polák Piotr Žyla, který skočil o 4,5 metru méně. Lídr průběžného pořadí SP Halvor Granerud z Norska zaznamenal nejdelší pokus dne 139 metrů a obsadil třetí místo. Hned za ním se umístil jeho největší rival Markus Eisenbichler z Německa.