Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Koudelka má zdravotní potíže, začátek SP nestihne

Praha - Roman Koudelka má problémy s krční páteří a bude chybět při úvodních závodech světového poháru o víkendu v Klingenthalu. Netrénuje už pět týdnů a o jeho budoucnosti v olympijské sezoně by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech. V týmu ho nahradí Martin Cikl, šestici pro páteční kvalifikaci dále tvoří nejlepší Čech minulé sezony Jan Matura, Jakub Janda, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Antonín Hájek.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Je to samozřejmě ztráta, když přijdete o jeden z nejsilnějších článků týmu. Snad se dá co nejdřív do pořádku," řekl kouč reprezentace David Jiroutek na Koudelkovu adresu. "V létě předváděl výborné výkony, takže je to docela skličující pocit, protože se ani neví, jak dlouho bude trvat rekonvalescence."

Na soustředění v Planici 12. října si Koudelka po obědě lehnul a najednou se mu udělalo nevolno a dramaticky se mu zvýšil srdeční tep. "Celý se klepal, tak jsme s ním jeli do nemocnice a pak přišel ten krk. Nikdo neví proč," řekl Jiroutek. Několikrát se Koudelka snažil vrátit do tréninku, ale bolest v krční páteři se mu stále vrací. "Pro skok je to nebezpečný stav," uvedl kouč.

Přitom sám Koudelka byl před sezonou hodně optimistický. Na silně obsazeném závodu Grand Prix v polské Wisle skončil v létě třetí, změnil přístup k tréninku i samotnou přípravu. "Po zimní sezoně jsem byl totiž otrávený," uvedl nedávno skokan, který prožil předloni životní sezonu, ale minulou zimu už se mu tolik nedařilo.

Nyní může Koudelka, který je v péči fyioterapeuta Pavla Koláře, jen doufat, že se dá co nejrychleji do pořádku a stihne se připravit na únorové olympijské hry v Soči, ale také na březnové mistrovství světa v letech v Harrachově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy