Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Jiroutek skončil u českých skokanů. Je to zrada a vražení kudly do zad, zlobí se Koudelka

České skokany na lyžích už nepovede David Jiroutek. Vedení skokanského úseku svazu lyžařů ho po nevýrazných výsledcích v první polovině sezony odvolalo a na jeho místě bude do konce aktuálního ročníku asistent Antonín Hájek. Nejlepší Čech Roman Koudelka trenérovo odvolání nechápe, považuje ho za zradu.

David Jiroutek
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Koudelka se zprávu dozvěděl dopoledne, když se vrátil z víkendových závodů v Itálii. "Musím říct, že mi vyhrkly slzy do očí. Nevím, kdo tohle vymyslel, beru to jako zradu. Pochopil bych to, kdyby se to stalo před Turné, kdy jsme nebodovali, ale tým šel nahoru. Viktor Polášek taky dvakrát bodoval a i celkově se atmosféra zlepšila. Přijde mi to, jako by nám vrazili kudlu do zad," řekl.

Jiroutek vedl českou reprezentaci od jara 2018, kdy po nepovedené olympijské sezoně vystřídal Rakušana Richarda Schallerta. Před tím čtyři roky trénoval v Rusku.

Čeští skokané, kteří v tuzemsku nemají můstky na trénování, vstoupili do této sezony bídně. Poprvé se bodů dočkali až při šestém závodě před Vánoci v Engelbergu. Lídr týmu Roman Koudelka se dál zlepšoval. Na Turné čtyř můstků obsadil osmé místo v Garmisch-Partenkirchenu a skončil celkově sedmnáctý, o víkendu ve Val di Fiemme byl čtrnáctý a jedenáctý. Tam vedle Koudelky dvakrát postoupil do druhého kola i Polášek.

Ostatní čeští reprezentanti ale stále tápou a mají problém se vůbec prosadit do závodu. Například Čestmír Kožíšek na Turné ani jednou nepostoupil z kvalifikace.

Vedení úseku, který řídí někdejší vítěz Turné a SP Jakub Janda, proto uprostřed sezony zvolilo radikální řešení. "Přestože poslední výsledky, hlavně v podání Romana Koudelky, naznačily obrat k lepšímu, výkonnostní a výsledkové cíle máme nastavené výše, a to především v pohledu k celému reprezentačnímu týmu," uvedl Janda.

Koudelka ale neočekává, že by se něco zásadního změnilo. "To je právě to, odvolá se trenér, ale není alternativa. Tonda Hájek byl celou dobu s Davidem při tom. Jsme kamarádi, s tímhle nebude problém, ale žádná změna nenastane," dodal.

Světový pohár bude pokračovat od pátku do neděle v německém Titisee-Neustadtu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy