Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Do závodu na velkém můstku jde Janda a Matura. Polášek neuspěl

Falun – Česká skokanská medailová naděje Roman Koudelka, čtvrtý muž ze středního můstku, vzal kvalifikaci na tom velkém jen jako trénink. Skočil 119 metrů. V padesátce pro čtvrteční závod ho doplní Jakub Janda a Jan Matura. Neuspěl pouze Viktor Polášek, kterého od postupové čtyřicítky dělilo na 42. místě osm desetin bodu. Nejdelší pokus dne předvedl mistr světa ze středního můstku Rune Velta, který doletěl na 135 metrů. Přímý přenos závodu vysílá ČT sport a náš web ve čtvrtek od 16:55.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Koudelka byl jedním ze šesti předem kvalifikovaných skokanů, kteří si po dlouhých odkladech kvůli větru velký můstek ve Falunu vyzkoušeli. Český reprezentant skočil 119 metrů, stejně jako lídr světového poháru Peter Prevc ze Slovinska. "Spokojený vůbec nejsem. Nevím, kde je chyba, trošku to hledáme. Skoky nejsou uvolněné, nemám z nich vůbec radost. Je to takové znuděné. Musíme se kouknout, jak to vypadá na kameře, ale těch chyb tam asi bude hodně," řekl Koudelka.

Doufal, že se do závodu naladí na lepší notu. "U mě bývá každý často úplně jiný. Já věřím, že se probudím do lepšího dne, budu od rána trošku optimističtější a že to na můstku pak bude vidět," řekl letošní vítěz čtyř závodů světového poháru.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvalifikační skoky Jandy, Matury a Koudelky

Jan Matura skočil o půl metru dál než Koudelka a v kvalifikaci obsadil 19. místo. "Skok nebyl úplně stoprocentní, ale metry slušný, takže spokojenost," řekla Matura a k nepříjemnému čekání dodal: "Člověk se rozcvičuje asi napětkrát, a když jsou takovéhle podmínky, tak si je vědom toho, že se může cokoli nechtěně pokazit, aniž by za to sám mohl. Ale to se zaplaťpánbůh nestalo."

Janda byl s výkonem 111,5 metru na 35. místě a sedmnáctiletý Polášek, který byl ještě před půl rokem sdruženářem, skočil 106,5 m. "Pro mě to je obrovská zkušenost, skoro jako sen a užívám si to tady," řekl osmý z nedávného juniorského mistrovství světa.

Kvalifikaci zvládli nejlépe němečtí reprezentanti Richard Freitag a Markus Eisenbichler. Freitag předvedl pokus dlouhý 129 metrů, jeho krajan o půl metru kratší.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy