Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Čeští skokani obsadili v Oslu sedmou příčku, vítězství slaví domácí Norové

Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka skončilo na Světovém poháru v Oslu na sedmém místě. Závod, zkrácený kvůli poryvům větru na jedno kolo, vyhráli Norové před Japonskem a Rakouskem.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Češi se i popáté v sezoně vešli do finálové osmičky, druhé kolo ale tentokrát rozhodčí zrušili. Za českým kvartetem zůstali Švýcaři a týmy Ruska a Finska. Norové zvítězili o 13 bodů a týmový závod SP ovládli poprvé v sezoně.

Do vedení je posunul skok Roberta Johanssona, který v závěrečné sérii přistál na 144 metrech a vylepšil rekord můstku na Holmenkollenu. Naopak poslední skokan závodu Kamil Stoch svůj pokus pokazil a Poláci klesli z prvního na čtvrté místo.

Až za nimi skončili mistři světa Němci, kteří doplatili na pád Stephana Leyheho. V neděli se v Oslu koná soutěž jednotlivců, z páteční kvalifikace do ní postoupili Polášek, Hlava a Koudelka.

Závod SP ve skocích na lyžích v Oslu:

Muži - družstva (zkrácený závod na jedno kolo): 1. Norsko (Forfang, Pedersen, Lindvik, Johansson) 469,8, 2. Japonsko (Sato, Kasai, D. Kobajaši, R. Kobajaši) 456,8, 3. Rakousko (Hayböck, Fettner, Aschenwald, Kraft) 454,4, 4. Polsko 440,9, 5. Německo 437,9, 6. Slovinsko 419,4, 7. ČR (Polášek, Hlava, Kožíšek, Koudelka) 391,5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy