Následuje
Hokej den poté

Čeští skokané skončili ve Willingenu osmí, vyhráli Poláci před Němci

Družstvo skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Filip Sakala, Lukáš Hlava a Roman Koudelka uzavřelo na Světovém poháru v německém Willingenu elitní osmičku. Podruhé v sezoně zvítězili Poláci, druhé Němce porazili téměř o 80 bodů. Třetí skončili Slovinci.

Roman Koudelka
zdroj: REUTERS autor: Lisi Niesner

Českým maximem zůstalo lednové šesté místo ze Zakopaného, na úvod ve Wisle obsadili Koudelka a spol. osmou a před týdnem v Lahti sedmou příčku.

Nejdelší pokus předvedl z českého kvarteta Polášek, který ve 2. kole zaznamenal 128,5 metru. Nejdál ze všech doskočil Polák Piotr Žyla, který v úvodní sérii předvedl let dlouhý 146 metrů.

V následné kvalifikaci na sobotní závod byl z Čechů nejlepší Koudelka, který obsadil 20. místo. Postoupili i Polášek s Hlavou, Sakala byl diskvalifikován.

Zápolení skokanů v soutěži družstev opanovali ve Willingenu Poláci, Češi byli osmí

Závod SP ve skocích na lyžích ve Willingenu - družstva:

1. Polsko (Žyla, Wolny, Kubacki, Stoch) 979,4, 2. Německo (Geiger, Freitag, Eisenbichler, Leyhe) 900,2, 3. Slovinsko (Semenič, P. Prevc, Damjan, Zajc) 874,0, 4. Norsko 873,2, 5. Japonsko 869,4, 6. Rakousko 868,7, ...8. ČR (Polášek, Sakala, Hlava, Koudelka) 739,9.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy