TCL V Repre

V Klingenthalu dominovali němečtí sdruženáři, nejlepší byl Geiger. Češi nebodovali

Absolutním triumfem domácích Němců skončil v Klingenthalu další závod Světového poháru sdruženářů. Z vítězství se totiž radoval Vincenz Geiger před Fabianem Riesslem a Erikem Frenzelem. Češi nebodovali - Tomáš Portyk skončil na 31. místě, Ondřej Pažout byl o osm pozic za ním a Jan Vytrval obsadil 46. příčku.

Geiger se k vítězství probojoval až ze 14. pozice po skoku. Na desetikilometrovou trať se vydal s více než minutovou ztrátou stejně jako třináctý Frenzel. Krátce po polovině běžecké části už ale Němci opanovali čelo pořadí a po čtyřech letech obsadili kompletní stupně vítězů. "Tohle byl pro německý tým perfektní den," radoval se Geiger.

Závod sdruženářů v Klingenthalu ovládli Němci

Průběžný lídr Rjota Jamamoto z Japonska se nakonec musel spokojit s 9. místem. Nadvládu domácích závodníků umocnil pátý Johannes Rydzek, německý blok rozbil jen Fin Ilkka Herola.

Češi chyběli v bodované třicítce už po skoku. Portyk v běhu udržel 31. příčku a od bodového zisku jej dělilo téměř pět sekund, od vítěze ale více než dvě a půl minuty.

Pořadí SP stále vede suverénní Riiber, který dal přednost odpočinku před mistrovstvím světa v Oberstdorfu. Jeho soupeře čeká v neděli v Klingenthalu generálka na šampionát v klasickém lyžování, který začne 22. února.

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. Geiger 24:59,6, 2. Riessle -3,5, 3. Frenzel (všichni Něm.) -3,6, 4. Herola (Fin.) -3,8, 5. Rydzek (Něm.) -5,8, 6. A. Watabe (Jap.) -6,4, 7. Mühlethaler (Fr.) -28,7, 8. Weber (Něm.) -29,1, 9. Jamamoto (Jap.) -44,7, 10. Lamparter (Rak.) -49,5, ...31. Portyk -2:32,3, 39. Pažout -3:12,5, 46. Vytrval (všichni ČR) -5:25,6.

Průběžné pořadí SP (po 12 ze 17 závodů): 1. J. M. Riiber (Nor.) 940, 2. Geiger 654, 3. A. Watabe 568, 4. Riessle 553, 5. Herola 530, 6. Frenzel 524, ...34. Portyk 43, 41. Vytrval 16, 48. Pažout 4.