V individuálním závodě v Lahti zvítězil Watabe, Čechům se nedařilo

Vítězství v závodu jednotlivců v severské kombinaci v Lahti získal Japonec Akito Watabe, který odrazil útok lídra SP Jarla Magnuse Riibera. Ten stahoval ztrátu ze skokanské části a v závěru už tempu Japonce nestačil. Jan Vytrval doběhl se ztrátou 4 minut šestatřicátý, Pažout do běhu nenastoupil.

Akito Watabe
zdroj: Reuters autor: LEHTIKUVA

Duo Japonců mělo do běžecké části závodu SP v severské kombinaci nejlepší pozici. Z prvního místa díky skoku dlouhému 126 metrů vybíhal Ryota Jamamoto, o vteřinu za ním byl Akito Watabe. Ten ve skocích doletěl ještě dál, na 129,5 metru. Jarl Magnus Riiber sice předvedl nejdelší skok 130 m, ale kvůli špatnému stylu spadl na třetí místo.

Riiber ihned od startu stahoval svou ztrátu 28 vteřin na vedení a v polovině závodu dotáhl japonské soupeře. Akito Watabe ovšem přidal na tempu a vydal se do samostatné jízdy. Riiber ani Jamamoto nedokázali reagovat.

Jan Vytrval skočil jen 108,5 m a do běhu vybíhal z konce pole. Svou pozici si příliš nevylepšil a s odstupem 4 minut doběhl na 36. místě. Ondřej Pažout po krátkém skoku 93,5 m do běžecké části nenastoupil.

Výsledky SP v severské kombinaci v Lahti

SP v severské kombinaci v Lahti (Finsko):

1. A. Watabe (Jap.) 24:46,6, 2. J. M. Riiber (Nor.) -10,8, 3. Jamamoto (Jap.) -25,1, 4. Rydzek -28,9, 5. Riessle -44,4, 6. Geiger (všichni Něm.) -55,6, 7. Graabak -55,9, 8. Oftebro (oba Nor.) -56,7, 9. Herola (Fin.) -57,0, 10. Weber (Něm.) 57,0, ...36. Vytrval -4:00,2, Pažout (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 17 závodů): 1. Riiber 640 b., 2. Geiger 411, 3. Riessle 363, 4. A. Watabe 328, 5. Frenzel (Něm.) 323, 6. Oftebro 316, ...29. Portyk (ČR) 43, 39. Vytrval 16.