Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Brno Open Dance Festival 2021

Týmový sprint sdruženářů v Lahti si podmanili Norové, Pažout s Vytrvalem doběhli třináctí

Týmový závod v severské kombinaci v Lahti si podmanila norská dvojice Jörgen Graabak a Jarl Magnus Riiber. Po skokanské části sice vedl tým Rakouska ve složení Bernhard Gruber a Mario Seidl, ale norští běžci svou ztrátu po skocích smazali a předčili i skvěle spolupracující týmy Německa. Češi Ondřej Pažout a Jan Vytrval skončili třináctí, když si v běhu polepšili o jednu příčku. 

Jarl Magnus Riiber dovedl tým Norska k vítězství v Lahti
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA autor: Markku Ulander

Čeští sdruženáři předvedli na skokanském můstku v Lahti průměrné skoky. Ondřej Pažout začal z české dvojice lépe, když doskočil na metu 111,5 metru. Jan Vytrval se však svým skokem za hranici sta metru nedostal, zapsal jen 95,5 m.

S celkovým bodovým přídělem 160,1 bodů se ze šestnácti týmů zařadili na 14. příčku a do běžecké části vybíhali se ztrátou téměr dvou a půl minut.

Nejlepší pozici před během měli Rakušané Gruber a Seidl. Vybíhali společně s dvěma německými týmy a výběrem Japonska, až za nimi kroužili členové dvou norských týmů Graabak a Björnstad.

Přesto dokázala dvojice Graabak - Riiber svým běžeckým uměním smazat ztrátu více než 20 sekund na vedení a v konci překonala druhé Němce a třetí Japonce. Rakušané spadli až na místo šesté.

Češi Pažout s Vytrvalem si svůj odstup na nejlepší týmy drželi celý závod zhruba stejný. V cíli dokázali získat jednu příčku a celkově jim patřilo třinácté místo.

Výsledky SP v severské kombinaci v Lahti

SP v severské kombinaci v Lahti (Finsko):

Dvojice: 1. Graabak, Riiber (Nor.) 28:25,2, 2. Riessle, Geiger (Něm.) -0,8, 3. Jamamoto, A. Watabe (Jap.) -2,5, 4. Frenzel, Weber (Něm.) -12, 5. Björnstad, J. L. Oftebro (Nor.) -13,3, 6. Siedl, Gruber (Rak.) -25,9, ...13. Vytrval, Pažout (ČR) -2:47,6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy