Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Tomáš Portyk slaví letní republikový titul v severské kombinaci

Letním českým šampionem v severské kombinaci se po roční přestávce stal favorizovaný Tomáš Portyk. V mistrovském závodě v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici obsadil druhé místo za polským sdruženářem Szczepanem Kupczakem. Domácí titul Portyk získal před kolegy z Dukly Liberec Janem Vytrvalem a obhájcem prvenství Ondřejem Pažoutem.

Tomáš Portyk
zdroj: ČT sport autor: Jan Hlaváč

Kupczak byl na můstku K70 nejlepším skokanem a výkonem 72 metrů získal před běžeckou částí čtyřiadvacetisekundový náskok před Pažoutem (70). Portyk (69,5) byl o další čtyři sekundy zpět, na pětikilometrové trati na kolečkových lyžích ale zaútočil ve stoupání a po loňském stříbru si zajistil titul.

Polského lídra už ale stíhal marně. "Spokojený jsem samozřejmě se ziskem titulu, ale že bych byl nějak extra spokojený se svým výkonem, to říci nemohu. Ve skoku to stále není ono. V tréninku nebo zkušebním kole se mi pokusy daří, jsou uvolněné, ale v závodě už je nedokážu zopakovat," litoval Portyk.

Je nám líto, video expirovalo.
Sdruženářům vládl Polák

"V běhu jsem si útok připravoval, a když jsem viděl, že kluci za mnou nechali menší díru, kopec jsem vyjel co nejrychleji a pak už jen náskok udržel. Chtěl jsem dotáhnout i Szczepana, na desítce by se mi to asi podařilo, ale pětka je přece jen krátká," dodal.

Výsledky letního MČR v severské kombinaci

Letní MČR v severské kombinaci v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici (Semilsko):

1. Kupczak (Pol.) 12:27,7, 2. Portyk -16,4, 3, Vytrval -33,2, 4. Pažout (všichni Dukla Liberec) -38,3, 5. Gryczuk (Pol.) -3:58,4, 6. M. Čejchan (Lomnice nad Popelkou) -5:37,1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy