Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Sprint sdruženářských dvojic ovládli Němci, Pažout s Vytrvalem byli čtrnáctí

Ondřej Pažout a Jan Vytrval skončili ve Val di Fiemme v prvním ze dvou sprintů dvojic v sezoně Světového poháru v severské kombinaci čtrnáctí. Vyhráli němečtí mistři světa Eric Frenzel a Fabian Riessle.

Ondřej Pažout
zdroj: ČTK/AP/ autor: Andrea Solero

Pažout s Vytrvalem byli třináctí po skoku a v běhu na 2x7,5 km si ještě o jednu příčku pohoršili. Na vítězné Němce dvaadvacetiletí čeští reprezentanti ztratili téměř tři minuty a skončili třetí od konce z týmů, jež závod dokončily.

Německé favority dotáhl k vítězství finišman Riessle, jenž porazil o 1,5 sekundy Rakušana Lukase Greiderera, který tvořil dvojici s Johannesem Lamparterem. Třetí skončili Finové Ilkka Herola a Eero Hirvonen.

V závodě nestartovali nejlepší sdruženáři sezony SP Jarl Magnus Riiber z Norska a Němec Vinzenz Geiger, kteří vyhráli pět z dosavadních šesti individuálních závodů sezony.

Druhý sprint dvojic se pojede za týden v Lahti a začátkem března se v něm budou rozdávat medaile na závěr mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie) - sprint dvojic:

1. Frenzel, Riessle (Něm.) 35:11,9, 2. Lamparter, Greiderer (Rak.) -1,5, 3. Herola, Hirvonen (Fin.) -50,7, 4. Rydzek, Schmid (Něm.) -51,0, 5. Graabak, Bjoernstad -51,2, 6. Skoglund, Flatla (všichni Nor.) -1:12,2, ...14. Vytrval, Pažout (ČR) -2:55,9.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy