Sdruženář Riiber opět dominoval, v Otepää byl nejlepším běžcem i skokanem

Roli favorita ustál s lehkostí sobě vlastní. Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál závod Světového poháru sdruženářů v Otepää, který vzhledem k nepříznivému počasí netradičně začal běžeckou částí. V letošní sezoně si podmanil čtvrtý z dosavadních pěti podniků. Česká reprezentantka Tereza Koldovská poté obsadila 21. příčku.

Suverénní Riiber vyhrál běžeckou i skokanskou část

Čtyřiadvacetiletý Riiber, šampion SP z předchozích tří sezon, byl nejrychlejší na běžeckých lyžích a na můstku triumf potvrdil nejdelším skokem dne 96 metrů.

Tentokrát vyhrál o 13,5 bodu před krajanem Espenem Björnstadem, třetí byl Němec Manuel Faisst. Pro Riibera bylo vítězství už 40. v kariéře a opět se v historické tabulce přiblížil posledním dvěma úspěšnějším závodníkům Ericu Frenzelovi (43) a rekordmanovi Hannu Manninenovi (48).

V obráceném formátu závodily i ženy. Sedmnáctiletá česká reprezentantka Tereza Koldovská byla v běhu třiadvacátá a po skoku jednadvacátá. I třetí podnik v sezoně opanovala Norka Gyda Westvoldová Hansenová.

Druhý závod je v Otepää na programu v neděli.

SP v severské kombinaci v Otepää (Estonsko):

Muži: 1. J. M. Riiber 123,6 b., 2. Björnstad (oba Nor.) 110,1, 3. Faisst (Něm.) 106,4, 4. Jamamoto (Jap.) 106,2, 5. Herola (Fin.) 103,9, 6. Muhlethaler (Fr.) 101,4, 7. A. Watabe (Jap.) 100,5, 8. Fritz (Rak.) 99,1, 9. Weber (Něm.) a Lamparter (Rak.) oba 98,8.

Průběžné pořadí (po 5 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber 400 b., 2. Lamparter 301, 3. Weber 225, 4. Frenzel (Něm.) 185, 5. Faisst 183, 6. J. L. Oftebro (Nor.) 178, ...31. Portyk (ČR) 13.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová 113,8, 2. Hagenová (obě Nor.) 93,4, 3. Kasaiová (Jap.) 84,9, ...21. Koldovská (ČR) 32,8.

Průběžné pořadí (po 3 z 9 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 300, 2. Hagenová 170, 3. Mari Leinanová Lundová (Nor.) 160, ...22. Koldovská 22.