Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo, Lamparter navýšil náskok v čele Světového poháru

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si šestou výhrou v sezoně upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Je nám líto, video expirovalo.
Pažout poprvé v sezoně bodoval, znovu vyhrál Lamparter

Čtyřiadvacetiletému Pažoutovi se v Oberstdorfu vydařila už skokanská část, po níž figuroval na 15. místě, a do běhu odstartoval s odstupem 2:12 minuty za Lamparterem.

Na trati ztratil jen čtyři pozice a za vítězem zaostal o 2:50,4. Bodů se dočkal poprvé od loňského března, kdy byl třicátý v Oslu. Jeho maximem v individuálních závodech v SP bylo dosud 23. místo z ledna 2021 v Seefeldu.

"Na můstku jsem udělal malé zlepšení od Seefeldu a už nedělám tak zásadní chyby na odrazu. Skoky začínají vypadat lépe a začínám z toho mít radost, i když to ještě není takové, jak bych chtěl. Je tam ještě prostor ke zlepšení," uvedl Pažout.

V běhu tuší ještě rezervy. "Je stále na čem pracovat," konstatoval. Snažil se držet hvězd, ale na trati se opakovaně vrátil ke svému tempu. "Už od začátku jsem ztrácel v kopcích a ve sjezdech jsem si to dojížděl, takže velké poděkování patří servisu. Jak říkám, je toho stále hodně na čem pracovat. Celkově to ale hodnotím pozitivně, jsem za to rád a doufám, že to takhle bude pokračovat dál," dodal Pažout.

Rakouský mistr světa Lamparter v Německu vedl už po skoku a v běžecké části první místo s přehledem udržel. Druhý doběhl na trati 10 km Nor Jens Luraas Oftebro, kterého Lamparter porazil o 19,4 sekundy. Třetí skončil další Rakušan Franz-Josef Rehrl, jenž vybíhal po skoku druhý s odstupem 15 sekund.

Závody vynechal nejúspěšnější sdruženář posledních let a majitel křišťálových glóbů z předchozích čtyř sezon Jarl Magnus Riiber. Pětadvacetiletý Nor se zotavuje po nemoci a dal přednost přípravě na světový šampionát.

Výsledky SP v severské kombinaci v Oberstdorfu:

1. Lamparter (Rak.) 23:25,0, 2. J. L. Oftebro (Nor.) -19,4, 3. Rehrl (Rak.) -22,3, 4. Schmid (Něm.) -27,6, 5. Ilves (Est.) -38,1, 6. Muhlethaler (Fr.) -43,7, ...19. Pažout -2:50,4.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 21 závodů): 1. Lamparter 995, 2. J. L. Oftebro 844, 3. Schmid 844, 4. Riiber (Nor.) 723, 5. Geiger (Něm.) 563, 6. Rehrl 536, ...50. Pažout 12, 52. Portyk 10, 60. Vytrval 2.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články