Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XVI. všesokolský slet 2018

Sdruženář Dvořák si chce ve Falunu zlepšit maximum na MS

Praha - Se šrámy ve tváři odletěl nejlepší český sdruženář Miroslav Dvořák na mistrovství světa. V přípravě měl minulý týden pád při skoku, ale je v pořádku a ve švédském Falunu si chce zlepšit své maximum na šampionátu, kterým je šest let staré 16. místo z Liberce.

Miroslav Dvořák
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Překonat tento výsledek by pro Dvořáka neměl být problém. V uplynulých dvou letech byl v závodech světového poháru čtyřikrát třetí, naposledy v prvním podniku této sezony, a pravidelně atakuje desítku. "Překonat šestnáctku by byl malý cíl, ale zase se ohánět nějakými medailemi by byla silná slova," řekl na letišti. "Myslím, že lepší podmínky před mistrovstvím, co se týče přípravy, jsme nemohli mít," dodal Dvořák.

Dobrou náladu mu nezkazil ani pád, při kterém roztrhal kombinézu, ale vyvázl bez větších šrámů. "Říkali, že to vypadalo na horší scénář," řekl Dvořák s monoklem pod okem. "Měl jsem vytetované brejle na hlavě. Mám trochu pochroumané rameno, ale nic utrženého. Vazy drží, tak jsem se aspoň přesvědčil, že můžu ještě chvíli sportovat. Nejsem tak starej, že bych se po pádu rozsypal," usmál se a marně vzpomínal, kdy na sněhu spadl naposledy. "Možná jako mladší žák."

Je nám líto, video expirovalo.
Sdruženáři a běžci odletěli na mistrovství světa

Jeho pád byl relativně kuriózní. Testoval nové lyže a skokanské boty a na levé z nich si kvůli otlačenině na kotníku nemohl úplně pevně dotáhnout tkaničky. "Měl jsem dobrý skok, ale nad 110 mi to vyjelo a ulítla mi lyže i s botou. Dopadl jsem asi na 132 metrech na jednu nohu a začal se kutálet," popisoval Dvořák. Na šampionátu bude skákat v botách z léta. "Není to žádný rozdíl a víc je dotáhnu," ujistil.

V minulých sezonách patřil mezi výtečné běžce, před touto zimou ale s Ryglem zapracoval na skoku a na trati o něco zpomalil. "Jak se začne víc skákat, je ten běh vždycky bit. Teď jsem se věnoval hodně běhu, ale neměl jsem srovnání. Uvidíme při závodě, na co to bude stačit," uvedl Dvořák.

S tratěmi a můstky ve Falunu prakticky nemá zkušenosti. Při jednom loňském závodu SP mu nevyšel skok a nepostoupil do běhu. "A další závod zrušili, takže jen vím, že tam hodně foukalo. Běžeckou trať jsem si nezkusil," řekl Dvořák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy