Volejbalový magazín

Sdruženář Dvořák doběhl šestý na SP v Almaty

Almaty - Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil v závodě Světového poháru v Almaty šesté místo a vyrovnal druhý nejlepší výsledek českých reprezentantů v sezoně. Pro vítězství si v Kazachstánu doběhl Björn Kircheisen z Německa. Bodoval i druhý reprezentant na startu Tomáš Slavík, který doběhl na 18. pozici.

Sdruženář Miroslav Dvořák
zdroj: Getty Images autor: Christof Koepsel

Pětadvacetiletému Dvořákovi patřilo po skokanské části dvanácté místo a v následujícím běhu na 10 km umístění šestým nejlepším časem vylepšil. Na Kircheisena ztratil 37,8 vteřiny a navázal na šestou pozici z prosincového závodu v Kuusamu. Dvořák má také na kontě nejlepší český výsledek v sezoně, kterým je měsíc staré čtvrté místo z Schonachu.

"Ráno jsem se necítil zdravotně úplně fit, ale nakonec z toho byla velká spokojenost, hlavně se skokem. Šestý místo dneska beru!" řekl Dvořák.

V čele průběžného pořadí SP je se ziskem 754 bodů Němec Eric Frenzel, který v Almaty stejně jako další elitní sdruženáři nestartoval. Nejlepší z Čechů je Dvořák na 12. pozici s 269 body.

SP v severské kombinaci v Almaty:

1. Kircheisen (Něm.) 25:09,6, 2. A. Watabe (Jap.) -5,3, 3. Bieler (Rak.) -10,2, 4. Kato (Jap.) -15,3, 5. Seidl (Rak.) -18,6, 6. DVOŘÁK -37,8, 7. Denifl -46,9, 8. Druml (oba Rak.) -49,9, 9. Nagai (Jap.) -50,2, 10. J. Watabe (Jap.) -50,6, ...18. SLAVÍK -1:57,0.

Průběžné pořadí SP (po 13 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 754 b., 2. Lamy Chappuis (Fr.) 653, 3. Gruber (Rak.) 568, 4. Moan (Nor.) 559, 5. Edelmann (Něm.) 454, 6. A. Watabe 431, ...12. DVOŘÁK 269, 30. SLAVÍK 86, 34. CHURAVÝ 67.