Touchdown

Sdruženář Daněk v Ramsau poprvé bodoval. Vyhrál znovu Riiber

Norský závodník Jarl Magnus Riiber dominoval i v závodě sdruženářů v německém Ramsau. Dvacátým třetím místem se blýskl Lukáš Daněk a připsal si první body do hodnocení Světového poháru v kariéře.

Sdruženář Daněk byl v Ramsaou třiadvacátý a poprvé v kariéře bodoval

Daněk po dopolední skokanské části figuroval na 22. místě. V běhu na deset kilometrů si poté sice pohoršil, ale i tak si doběhl pro životní výsledek. Jeho maximem dosud byla 33. příčka ze sobotního závodu.

Čtyřiadvacetiletý Daněk za Riiberem zaostal o dvě minuty a 49 sekund. Jan Vytrval obsadil 35. místo, nejlepší český reprezentant v aktuálním ročníku Tomáš Portyk do běžecké části nenastoupil.

Riiber vyhrál s náskokem 15 sekund před Vinzenzem Geigerem z Německa. Obhájce vítězství ve Světovém poháru ovládl sedmý z osmi dosavadních závodů v sezoně.

Čtyřiadvacetiletý Nor neuspěl pouze ve druhém závodě ročníku v listopadu v Ruce. Ve Finsku byl Riiber kvůli nevyhovující kombinéze po kvalifikačním skoku diskvalifikován.

Závod SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. Riiber (Nor.) 23:58,0, 2. Geiger -15,3, 3. Frenzel -34,1, 4. Weber (všichni Něm.) -34,5, 5. Andersen (Nor.) -34,8, 6. Herola (Fin.) -55,2, 7. J. L. Oftebro (Nor.) -55,3, 8. Schmid (Něm.) -1:25,3, 9. Björnstad -1:33,2, 10. Graabak (oba Nor.) -1:44,7, ...23. Daněk -2:49,1, 35. Vytrval -4:05,3, Portyk (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber 700 b., 2. Lamparter (Rak.) 420, 3. Weber 356, 4. Geiger 350, 5. Frenzel 274, 6. J. L. Oftebro 238, ...31. Portyk 24, 39. Daněk 8, 49. Vytrval 1.