Volejbalový magazín

Rydzek vládne sdruženářům, přidal už osmý triumf ze 17 závodů SP

Pchjongčchang ‒ Německý sdruženář Johannes Rydzek zvítězil i ve druhém závodě na olympijských tratích v Pchjongčchangu. Svým osmým triumfem v sezoně navýšil náskok v čele Světového poháru před krajanem Erikem Frenzelem, který doběhl po dramatickém souboji v cílové rovince těsně druhý. Na třetím místě skončil Rakušan Mario Seidl.

Sdruženář Johannes Rydzek (uprostřed) slaví další triumf
zdroj: ČTK/AP autor: Lee Jin-man

Mistr světa Rydzek vybíhal do závodu na deset kilometrů ze šestého místa po skoku s odstupem 1:16 minuty za nejlepším Seidlem. Frenzel startoval jako druhý o 35 sekund za Rakušanem a v polovině trati soupeře dostihl. Po šesti kilometrech se na ně dotáhl i Rydzek a v závěru oba konkurenty udolal.

V průběžném pořadí, z jehož čela v sobotu sesadil Frenzela, nyní Rydzek vede před největším rivalem o 36 bodů. Třetí je další Němec Fabian Riessle. Tato trojice si mezi sebou rozdělila výhry ve všech 17 individuálních závodech v sezoně: Rydzek triumfoval osmkrát, Frenzel má sedm vítězství a Riessle dvě. Čeští sdruženáři v Koreji nestartovali.

SP v severské kombinaci v Pchjongčchangu (Korea): 1. Rydzek 26:14,0, 2. Frenzel (oba Něm.) stejný čas, 3. Seidl (Rak.) -19,0, 4. Riessle -38,3, 5. Faisst (oba Něm.) -44,3, 6. Hug (Švýc.) -53,4, 7. Orter (Rak.) -1:05,5, 8. A. Watabe (Jap.) -1:05,8, 9. Herola (Fin.) -1:05,8, 10. Schmid -1:16,0.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 22 závodů): 1. Rydzek 1390, 2. Frenzel 1354, 3. Riessle 949, 4. A. Watabe 646, 5. Seidl 586, 6. Kircheisen (Něm.) 540, ...37. Dvořák 82, 38. Portyk 81, 55. Pažout (všichni ČR) 4.