Buly - debata expertů

Riiber triumfoval v závodě sdruženářů i v Oberstdorfu, Vytrval doběhl osmadvacátý

Závod Světového poháru v severské kombinaci v německém Oberstdorfu se stal opět kořistí Nora Jarla Magnuse Riibera, který vybojoval v desátém závodě sezony už osmý triumf. Druhé místo obsadil jeho krajan Jens Luraas Oftebro. Triple Norska překazil třetí Franz-Josef Rehrl z Rakouska. Z českých závodníků bodoval Jan Vytrval, který si doběhl pro 28. místo.

Jarl Magnus Riiber po výhře v Oberstdorfu
zdroj: ČTK/DPA autor: Karl-Josef Hildenbrand

Jarl Magnus Riiber zvítězil v letošní sezoně již osmkrát a dvakrát si připsal druhé místo, to ze závodů v Ramsau a Val di Fiemme. Po skokanské části v Oberstdorfu byl však Riiber druhý za krajanem Oftebrem, ovšem do běžecké části vybíhal pouze s osmisekundovou ztrátou. Franz-Josef Rehrl, který si udržel třetí místo po skoku, získal letošní první umístění na stupních vítězů.

Z českého kvarteta v německém středisku zaznamenal na 28. místě nejlepší výsledek Jan Vytrval, který tak přidal druhé bodované umístě v sezoně. Oproti skokanské části si na desetikilometrové trati o dvě pozice polepšil a dosavadní jednobodový zisk rozšířil o tři body.

Už po skokanské části skončily naděje Ondřeje Pažouta, který byl diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze. Na startu závodu vůbec nebyl Tomáš Portyk, který byl vyloučen rovněž za nepředpisovou kombinézu už v pátečním provizorním kole. Osmnáctiletý Petr Šablatura doběhl při individuálním debutu ve Světovém poháru na 44. místě.

SP v severské kombinaci v Oberstdorfu (Německo):

1. J. M. Riiber 26:30,7, 2. J. L. Oftebro (oba Nor.) -6,0, 3. Rehrl (Rak.) -8,0, 4. Graabak (Nor.) -43,8, 5. Riessle (Něm.) -44,7, 6. Fritz (Rak.) -45,4, 7. Björnstad (Nor.) -47,1, 8. Herola (Fin.) -47,5, 9. Faisst (Něm.) -49,3, 10. A. Watabe (Jap.) -52,0, ...28. Vytrval -2:16,4, 44. Šablatura -5:46,4, Pažout diskvalifikován ve skokanské části, Portyk (všichni ČR) diskvalifikován v provizorním kole.

Průběžné pořadí (po 10 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 960, 2. Graabak 621 (oba Nor.), 3. Geiger (Něm.) 595, 4. J. L. Oftebro 463, 5. Riessle 423, 6. Björnstad 376, ...23. Portyk 81, 41. Pažout 16, 47. Vytrval (všichni ČR) 4.