Slovensko - Česko

Rieber opět na Geigera nestačil, Portyk byl sedmnáctý

Dva závody jeden vítěz. Německý sdruženář Vincenz Geiger porazil v Ramsau i v neděli ve spurtu lídra Světového poháru Jarla Magnuse Riibera z Norska. Tomáš Portyk byl stejně jako v sobotu sedmnáctý, Jan Vytrval zaznamenal 19. místem nejlepší výsledek v kariéře.

Vinzenz Geiger

Třiadvacetiletý Geiger v prvním závodě předstihl úřadujícího dvojnásobného vítěze SP Riibera o pět desetin sekundy, dnes byl mezi nimi rozdíl ještě menší. Vzdálený příbuzný mistra světa v letech Karla Geigera se před vítěze skokanské části Riibera dostal v cílové rovince a předstihl ho o pouhé dvě desetiny. Třetí skončil Němec Fabian Riessle.

Nejlepší dva čeští sdruženáři si v běhu na 10 km oproti skoku polepšili. Portyk sedmnáctým místem vyrovnal své nejlepší umístění v sezoně ze soboty a Vytrval se dostal poprvé v kariéře do nejlepší dvacítky. Třetí Čech Ondřej Pažout obsadil 43. pozici.

Světový pohár v severské kombinaci pokračuje až za měsíc ve Val di Fiemme. Lídr Riiber má náskok 95 bodů před Rakušanem Johannesem Lamparterem.

Geiger v Ramsau vyhrál i podruhé

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. Geiger (Něm.) 23:28,8, 2. J. M. Riiber (Nor.) -0,2, 3. Riessle (Něm.) -5,0, 4. Greiderer -10,0, 5. Lamparter (oba Rak.) -11,0, 6. Frenzel -24,1, 7. Faisst (oba Něm.) -32,7, 8. Bjoernstad (Nor.) -40,6, 9. A. Watabe (Jap.) -41,0, 10. J. L. Oftebro (Nor.) -43,5, ...17. Portyk -1:21,9, 19. Vytrval -1:23,1, 43. Pažout (všichni ČR) -3:37,5.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 17 závodů): 1. J. M. Riiber 360, 2. Lamparter 265, 3. Geiger 251, 4. J. L. Oftebro 236, 5. Riessle 236, 6. Faisst 206, ...24. Portyk 43, 34. Vytrval 13.