Volejbalový magazín

Premiéru smíšených týmů na MS v Planici ovládli favorizovaní sdruženáři Norska

Závod čtyřčlenných smíšených družstev vyhráli na světovém šampionátu v Planici Norové ve složení Jens Luras Oftebro, Ida Marie Hagenová, Gyda Westvold Hansenová a Jarl Magnus Riiber. Favorizovaný tým vedl už po skocích a v běžecké štafetě protnul cíl o 47 sekund rychleji než stříbrní Němci.

Skokanská část závodu byla po boji s nepříznivým větrem a pádech dvou sdruženářů restartována v pozdější čas. Norům triumf a drobný náskok pěti sekund do běhu zajistila nejlepší žena současnosti Gyda Westvold Hansenová. Ta skočila na středním můstku skvělých 96,5 metru.

Ve štafetě, ve které muži běželi po 5 km a ženy po 2,5 km, k žádnému trháku nedošlo. Norové jen potvrdili svou extratřídu a všem soupeřům se vzdalovali. Druhé místo jistili Němci, bronz vybojovali Rakušané se ztrátou rovné minuty na vítěze.

Český tým postrádá jednu ženu a štafetu tak pro závod složit nedokázal.