FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Portyk s Dvořákem bodovali, ve Val di Fiemme slavil Schmidt

Hned dva čeští sdruženáři bodovali na Světovém poháru v severské kombinaci. Tomáš Portyk skončil ve Val di Fiemme na 16. místě, bodoval i Miroslav Dvořák, který obsadil 22. příčku. Ondřej Pažout nenastoupil do běhu. První triumf v sezoně si připsal lídr seriálu Nor Jan Schmidt.

Sport
zdroj: ČT4

Portyk skončil v pátek ve Val di Fiemme dvacátý a o den později vynechal závod dvojic kvůli lehkému nachlazení. Dnes byl po skoku sedmnáctý a v cíli desetikilometrového běhu ho od elitní desítky dělilo půl minuty. Šestnáctá příčka je pro něj nicméně druhým nejlepším výsledkem v olympijské sezoně.

"Zase trošku horší pozice po skoku, ale opět jsem se v běhu cítil dobře a dalo to na 16. místo. Jsem spokojený s těmito výkony, hlavně s běžeckými," uvedl Portyk.

Dvořák v běhu vylepšil 30. místo z můstku v Predazzu a zaznamenal sezonní maximum.

Portyk i Dvořák bodovali ve Val di Fiemme

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

1. Schmid (Nor.) 26:19,9, 2. Klapfer (Rak.) -8,0, 3. Riessle -8,3, 4. Rydzek (oba Něm.) -8,6, 5. Hirvonen (Fin.) -8,9, 6. Graabak (Nor.) -8,9, 7. A. Watabe (Jap.) -9,1, 8. Geiger (Něm.) -9,3, 9. Riiber (Nor.) -12,5, 10. Seidl (Rak.) -27,7, ...16. Portyk -58,3, 22. Dvořák -1:33,6, Pažout (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. Schmid 483, 2. Rydzek 407, 3. A. Watabe 365, 4. Graabak 364, 5. Andersen (Nor.) 341, 6. Hirvonen 330, ...26. Portyk 66, 39. Dvořák 16.