Magazín EURO 2024

Portyk ovládl skoky, nakonec s Dvořákem skončil na chvostu druhé desítky

Trondheim - Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk obsadili v závodě světového poháru v Trondheimu 19. a 20. místo. Portyk předtím vyhrál úvodní skokanskou část, ale ve stopě tempo s nejlepšími běžci neudržel. Stejně jako minulý týden v Lahti vyhrál Johannes Rydzek z Německa.

Tomáš Portyk
zdroj: ČTK/AP

Sedmnáctiletý Portyk ovládl poprvé v kariéře úvodní část na můstku díky výkonu 135,5 m, na desetikilometrové trati ale šanci na životní výsledek nevyužil. V konečném pořadí se propadl na 20. příčku a vyrovnal si osobní maximum. Dvacátý byl už loni v Ramsau a Lillehammeru.

Naopak Dvořákovi patřilo po skoku až 34. místo (120 m), v běžecké části si však výrazně polepšil a do cíle dorazil se ztrátou 63 vteřin na vítěze. Portyk byl o tři sekundy pomalejší a třetí český reprezentant na startu Pavel Churavý obsadil poslední 42. pozici.

Rydzek třetím vítězstvím v kariéře navázal na výkon z Lahti, kde před týdnem ukončil tříleté čekání na triumf. Navíc prodloužil úspěšnou sérii německých sdruženářů, kteří ovládli pět posledních závodů. Před Rydzekem čtyřikrát vyhrál již jistý vítěz SP Eric Frenzel.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko)

1. Rydzek (Něm.) 25:29,0, 2. Graabak -1,4, 3. Moan (oba Nor.) -10,2, 4. Frenzel -10,9, 5. Edelmann (oba Něm.) -10,9, 6. Bieler (Rak.) -12,5, 7. Braud (Fr.) -13,6, 8. Faisst -17,1, 9. Kircheisen (oba Něm.) -17,6, 10. Demong (USA) -19,1, ...19. Dvořák -1:03,5, 20. Portyk -1:06,7, 42. Churavý (všichni ČR) -3:45,5.