Buly - debata expertů

Portyk 17. místo neudržel, v Ruce doběhl čtyřiadvacátý

Tomáš Portyk bodoval i ve druhém závodu Světového poháru v sezoně. Ve finském středisku Ruka si oproti páteční premiéře o příčku pohoršil a v kombinaci skoku a běhu na 10 km obsadil 24. místo. Znovu zvítězil norský sdruženářský suverén Jarl Magnus Riiber.

Portyk si dnes na můstku vypracoval nadějnou pozici a do běžecké části startoval ze 17. místa. Na trati se čtyřiadvacetiletý český reprezentant dlouho pohyboval ve skupině kolem 15. příčky, v závěrečném finiši ale měli soupeři více sil. Jan Vytrval doběhl na 38. místě, Ondřej Pažout skončil pět příček za ním.

Riiber vedl už po skoku a v běhu svou dominanci stejně jako v pátek na poloviční trati ještě podtrhl. Druhého Erica Frenzela z Německa porazil o 50,1 sekundy, třetí skončil s odstupem 51,4 Japonec Akito Watabe, který do běhu vyrážel jako druhý 14 sekund za Riiberem.

Třiadvacetiletý norský suverén oslavil 28. vítězství v SP v kariéře, z posledních 22 individuálních závodů jich ovládl 18. V historickém pořadí se dotáhl na třetího Němce Ronnyho Ackermanna, více výher v SP mají jen Fin Hannu Manninen (48) a Frenzel (43).

Výsledky SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. J. M. Riiber (Nor.) 24:49,4, 2. Frenzel (Něm.) -50,1, 3. A. Watabe (Jap.) -51,4, 4. Rehrl (Rak.) -52,6, 5. Faisst (Něm.) -56,3, 6. Lamparter (Rak.) -1:09,7, 7. Rydzek (Něm.) -1:15,2, 8. Greiderer (Rak.) -1:43,2, 9. J. Watabe (Jap.) -1:44,5, 10. J. Oftebro (Nor.) -1:48,2, ...24. Portyk -2:39,6, 38. Vytrval -4:40,3, 43. Pažout -5:39,7.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber 200, 2. Lamparter 120, 3. A. Watabe 100, 4. Frenzel 96, 5. Faisst 95, 6. J. Oftebro 86, ...24. Portyk 15.