Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Open 2021

Pažout je poprvé nejlepším sdruženářem sezony

Bývalý juniorský mistr světa ovládl anketu o nejlepšího sdruženáře sezony. Poprvé se této pocty dočkal Ondřej Pažout. K prvenství v třináctém ročníku ankety vyhlašované úsekem severské kombinace lyžařského svazu mu pomohlo třinácté místo na mistrovství světa v Oberstdorfu.

Ondřej Pažout
zdroj: ČTK/AP

Dvaadvacetiletý závodník Dukly Liberec ukončil pětileté kralování Tomáše Portyka v anketě. "Vítězství si velice cením a myslím, že právě můj dobrý výsledek na mistrovství světa to hodně ovlivnil. Se svým výkonem v Oberstdorfu jsem spokojený, dařilo se mi tam. O vystoupeních ve Světovém poháru to už úplně říci nemohu," uvedl v tiskové zprávě turnovský rodák Pažout, který se v seriálu SP jen dvakrát prosadil do třicítky. Nejlépe skončil třiadvacátý v Seefeldu.

Pozici nejúspěšnějšího trenéra získal opět reprezentační kouč Marek Šablatura, nejlepším juniorem se stal Jiří Konvalinka a mezi ženami uspěla potřetí v řadě Tereza Koldovská.

Anketa úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR o nejlepšího závodníka sezony 2020/21:

Muži: 1. Pažout 120 bodů, 2. Portyk 81, 3. Vytrval (všichni Dukla Liberec) 65.

Ženy/juniorky/dorostenky: 1. Koldovská (Ski klub Harrachov) 115, 2. Hradilová (Nové Město na Moravě) 74, 3. Peštová (JKL Desná) 49.

Junioři/dorostenci: 1. Konvalinka (Dukla Liberec) 114.

Trenéři: 1. M. Šablatura (muži ČR, Dukla Liberec) 76.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy