Buly - debata expertů

Olympijský vítěz Frenzel znovu vyhrál SP v severské kombinaci

Lahti - Německý sdruženář Eric Frenzel dva týdny po olympijském triumfu na středním můstku v Soči obhájil křišťálový glóbus za vítězství ve světovém poháru. Po třetím místě v Lahti má pětadvacetiletý Frenzel v čele průběžného pořadí náskok 332 bodů a ve zbývajících třech závodech už nemůže být předstižen.

Eric Frenzel
zdroj: ČTK/AP autor: Heikki Saukkomaa

Závod v Lahti vyhrál jiný Němec Johannes Rydzek před Akitem Watabem. Japonec mohl jako jediný Frenzelovu korunovaci oddálit, musel by však vyhrát a lídr seriálu by nesměl skončit lépe než pátý.

Pětadvacetiletý Frenzel je po Ronnym Ackermannovi druhým Němcem v historii, jenž dokázal obhájit triumf v SP. Na hrách v Soči kromě individuálního závodu získal úřadující mistr světa také stříbro v družstvech.

Patnácté místo obsadil nejlepší z Čechů Miroslav Dvořák, jenž si díky pátému času v desetikilometrovém běhu výrazně polepšil z 28. pozice po skoku. Pavel Churavý a Tomáš Portyk se seřadili na 35. a 36. příčce.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti:

1. Rydzek (Něm.) 24:27,8, 2. A. Watabe (Jap.) -7,0, 3. Frenzel -20,6, 4. Edelmann (oba Něm.) -20,6, 5. Bieler (Rak.) -46,7, 6. Riessle (Něm.) -1:04,8, 7. Graabak (Nor.) -1:05,7, 8. Schneider (Rak.) -1:06,0, 9. Pittin (It.) -1:06,5, 10. Kircheisen (Něm.) -1:07,0, ...15. Dvořák -1:25,1, 35. Churavý -2:46,7, 36. Portyk (všichni ČR) -2:46,8.

Průběžné pořadí SP (po 14 ze 17 závodů): 1. Frenzel 913 b., 2. A. Watabe 581, 3. Rydzek 543, 4. Klemetsen (Nor.) 509, 5. Lamy Chappuis (Fr.) 459, 6. Kokslien (Nor.) 443, ...21. Dvořák 200, 43. Portyk 39, 52. Churavý 27, 64. Slavík (ČR) 12.