Sokolský zpravodaj

Lamparterův double triumf se nekonal. Jan Vytrval zopakoval 28. místo a znovu bere body

Johannes Lamparter v závodě Světového poháru v severské kombinaci v italském Val di Fiemme nenavázal v neděli na svůj triumf z předchozího dne, ačkoliv po úvodních skocích držel třetí příčku. V běhu na 10 kilometrů Rakušana předběhl Vinzenz Geiger z Německa. Podruhé za sebou bodoval český zástupce Jan Vytrval, který se umístil, stejně jako v sobotu na 28. místě. Tomáš Portyk tentokrát závod dokončil, na body však nedosáhl.

Geiger vyhrál ve Val di Fiemme

Sdruženář Jan Vytrval zopakoval sobotní 28. místo a na Světovém poháru ve Val di Fiemme vybojoval další tři body. Tomáš Portyk, který v sobotu závod nedokončil, se mezi nejlepší třicítku nevešel. Na 34. místě ho od bodového zisku dělila bezmála půlminuta.

Při opětovné absenci suveréna sezony Jarla Magnusse Riibera z Norska zvítězil Němec Vinzenz Geiger, který při prvním triumfu v sezoně o pět sekund porazil Rakušana Johannese Lampartera a překazil mu víkendový double. Těsně třetí skončil další německý sdruženář Johannes Rydzek, hned pod stupni vítězů byl nejlepší skokan dne Kristjan Ilves z Estonska.

Třiadvacetiletý Vytrval se na desetikilometrové trati posunul do třicítky z 34. místa po skoku a potřetí v sezoně bodoval. Do cíle doběhl minutu a 46 sekund po vítězi.

Riiber stejně jako v sobotu vynechal závod kvůli bolestem zad, která si čtyři týdny před startem olympijských her poranil při skokanském tréninku. V této sezoně vyhrál všech sedm závodů, do kterých nastoupil. Vedle Val di Fiemme chyběl ještě na startu listopadového závodu v Ruce po diskvalifikaci kvůli nevyhovující kombinéze po kvalifikačním skoku. V čele průběžného pořadí se jeho náskok na Lampartera snížil na rovných sto bodů.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

Muži: 1. Geiger (Něm.) 26:14,5, 2. Lamparter (Rak.) -5,0, 3. Rydzek (Něm.) -5,7, 4. Ilves (Est.) -11,2, 5. Andersen (Nor.) -12,5, 6. A. Watabe (Jap.) -12,8, 7. Frenzel (Něm.) -13,2, 8. Graabak -13,4, 9. J. L. Oftebro (oba Nor.) -13,5, 10. Faisst (Něm.) -14,4, ...28. Vytrval -1:46,0, 34. Portyk (oba ČR) -2:40,7.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber (Nor.) 700 b., 2. Lamparter 600, 3. Geiger 530, 4. Weber (Něm.) 378, 5. Frenzel 370, 6. J. L. Oftebro 299, ...35. Portyk 24, 43. Daněk (ČR) 8, 45. Vytrval 7.