Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Japonec Watabe ovládl závod sdruženářů v Sapporu

Sapporo (Japonsko) - Až v devatenáctém závodu této sezony Světového poháru v severské kombinaci skončila vítězná série německých reprezentantů. V Sapporu vyhrál domácí Akito Watabe. Osmadvacetiletý Japonec vybojoval osmé vítězství v kariéře s náskokem čtyř sekund před Švýcarem Timem Hugem, třetí skončil Němec Manuel Faisst. Osmnáctiletý český sdruženář Ondřej Pažout obsadil 32. místo.

Akito Watabe
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Světový pohár v Sapporu vynechali nejlepší tři závodníci sezony Johannes Rydzek, Eric Frenzel a Fabian Riessle, kteří se podělili o všechny předchozí triumfy. V pátek je zastoupil jiný německý reprezentant Björn Kircheisen, dnes ale doběhl až třináctý. Watabe startoval do běhu na 10 kilometrů jako čtvrtý se ztrátou 25 sekund na vítěze skokanské části, svého krajana Hisakiho Nagamineho.

Pátý nejlepší běh mu stačil na první triumf po téměř dvou letech. Druhý Hug se prosadil na stupně vítězů podruhé v kariéře, stejně jako třetí Faisst. Poslední závod před mistrovstvím světa v Lahti vynechali i nejlepší čeští sdruženáři Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy