Evropská a Konferenční liga UEFA

Graabak slaví druhý triumf v SP, Portyk byl osmnáctý

Trondheim (Norsko) - Tomáš Portyk bodoval v závodu Světového poháru v Trondheimu na osmnáctém místě. Ve svém rodném městě vyhrál Nor Jörgen Graabak a připsal si druhé vítězství v kariéře.

Jörgen Graabak
zdroj: ČTK/DAP

Devatenáctiletý Portyk byl po skoku čtrnáctý a běžecká část se mu vydařila lépe než v sobotu v Oslu, kde klesl z páté na sedmadvacátou pozici. Dnes si pohoršil pouze o čtyři příčky a na vítěze ztratil 1:43,7 minuty. Druhý český reprezentant Miroslav Dvořák byl po skoku na 32. pozici a do druhé části už nenastoupil.

Dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči Graabak dosáhl na prvenství po osmém místě ze skoku a na domácí trati si dojel po roce pro druhou výhru v kariéře. Čtyřiadvacetiletý Nor setřásl ve stoupání kilometr před cílem německého lídra seriálu Erica Frenzela, jenž poosmé v řadě dosáhl na stupně vítězů. Třetí byl vítěz skokanské části Jarl Magnus Riiber z Norska, jenž premiérově vyhrál před třemi dny na Holmenkollenu.

Závod byl náhradou za zrušený listopadový úvodní díl seriálu ve finské Ruce. Ve středu se v Trondheimu závodí znovu.

Výsledky SP v severské kombinaci v Trondheimu

1. Graabak (Nor.) 24:26,2, 2. Frenzel (Něm.) -5,1, 3. J.M. Riiber (Nor.) -19,7, 4. A. Watabe (Jap.) -42,6, 5. Rydzek -53,3, 6. Riessle (oba Něm.) -59,9, 7. Klemetsen (Nor.) -1:01,2, 8. Faisst (Něm.) -1:02,7, 9. Watanabe (Jap.) -1:03,7, 10. Seidl (Rak.) -1:09,9, ...18. Portyk -1:43,7, Dvořák (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 19 závodů): 1. Frenzel 811 b., 2. A. Watabe 684, 3. Riessle 643, 4. Graabak 498, 5. Krog (Nor.) 410, 6. Gruber 366, ...21. Portyk 123.