FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Geiger v Ramsau přesprintoval v závěru Riibera a vyhrál první závod v sezoně. Portyk doběhl sedmnáctý

Vinzenz Geiger vyhrál závod Světového poháru v Ramsau. K prvnímu vítězství v sezoně se německý sdruženář propracoval ve finiši běžecké části, v níž těsně porazil lídra seriálu Jarla Magnuse Riibera z Norska. Český reprezentant Tomáš Portyk doběhl na 17. místě, což je jeho nejlepší výsledek v ročníku. Na 30. příčce v něm poprvé bodoval i Jan Vytrval.

Karl Geiger
zdroj: ČTK/AP/Darko Bandic

Sdruženáři v Rakousku závodili po třítýdenní pauze, protože předchozí zastávka SP v Lillehammeru byla kvůli koronaviru zrušena.

Portyk do běhu startoval z 15. místa po skoku. V závěru desetikilometrové trati měl nejvíce sil ve sprintu skupinky, za Geigerem zaostal o 1:06,1 minuty. Jeho dosavadním maximem v sezoně bylo 23. místo z úvodního závodu v Ruce.

Vytrval, jenž prohrál ve fotofiniši o 29. příčku, byl zatím nejlépe třiatřicátý. Ondřej Pažout obsadil 42. místo.

Riiber, jenž na konci listopadu úvodní dva závody ze tří ve Finsku vyhrál, kraloval na můstku, v běžecké části ale náskok neudržel.

V polovině trati se na něho soupeři dotáhli a spurt pro sebe rozhodl Geiger. Třetí skončil ve vyrovnaném dojezdu domácí Lukas Greiderer.

Výsledky SP v severské kombinaci v Ramsau:

1. Geiger (Něm.) 23:55,6, 2. J. M. Riiber (Nor.) -0,5, 3. Greiderer -1,3, 4. Lamparter (oba Rak.) -7,7, 5. Riessle (Něm.) -12,6, 6. Herola (Fin.) -38,1, 7. Graabak (Nor.) -38,4, 8. Weber (Něm.) -42,6, 9. Hirvonen (Fin.) -45,2, 10. Frenzel (Něm.) -46,8, ...17. Portyk -1:06,1, 30. Vytrval -1:32,6, 42. Pažout -2:30,4.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 17 závodů): 1. J. M. Riiber 280, 2. Lamparter 220, 3. J. L. Oftebro (Nor.) 210, 4. Riessle 176, 5. Faisst (Něm.) 170, 6. Frenzel 158, ...24. Portyk 29, 43. Vytrval 1.