Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Cíl jasný, prorazit mezi elitu. Jsem na správné cestě a povede se to, věří sdruženář Pažout

V juniorských kategoriích sbíral medaile, už je i letním mistrem republiky a postupně chce sdruženář Ondřej Pažout stoupat vzhůru i mezi elitou. V letní Grand Prix letos atakoval první desítku, na sněhu se mu to zatím nepodařilo, ale jednadvacetiletý mladík věří, že je na dobré cestě.

Ondřej Pažout
zdroj: ČTK/AP/ autor: Andrea Solero

Rodák z Turnova, který vyrostl v Harrachově, kde ho se skokem a kombinací seznamovali Dalibor Motejlek či František Vaculík, si na úvod sezony Světového poháru 27. místem v Ruce vyrovnal své maximum. V Lillehammeru pak byl po skoku desátý, sice se v běhu propadl mimo body, ale naznačil možnosti.

"Věřím, že jsem na správné cestě a povede se to," řekl Pažout. Že nemluví do větru, ukázala letní Grand Prix, v které skončil v jednotlivých závodech dvanáctý a třináctý. "Pozitivně mě to naladilo. Teď bych chtěl i na sněhu stabilně dojíždět na bodech (do 30. místa) a postupně se dostávat výš a výš."

Na zimních olympijských hrách mládeže získal v roce 2016 bronz. Loni v lednu se stal juniorským mistrem světa a díky tomu okusil olympiádu v Pchjongčchangu. V minulé zimě poprvé objel celý Světový pohár, ale nedařilo se mu. "Na začátku letní přípravy jsem si na kole zlomil klíční kost a měl jsem tříměsíční výpadek v tréninku, který jsem doháněl. První rok proto byl pro mě hrozně těžký," přiznal.

Je nám líto, video expirovalo.
České sdruženářské duo se zatím ve SP hledá

Letošní léto zvládl bez omezení a začal ukazovat, že zvláště na můstku může patřit ke sdruženářské špičce. "Do běhu se z pozic kolem desítky vybíhá mnohem líp než za třicítkou. Na čele je větší klid," poukázal. Věří, že se v popředí brzy udrží. "Na běhu musím zapracovat, ale vím, že se dá tempo udržet. Půjde to," řekl Pažout.

Na skokanské části závodníka liberecké Dukly baví adrenalin. "Pocit ve vzduchu je nepopsatelný," řekl obdivovatel někdejší finské skokanské legendy Janneho Ahonena. Jen skokanem ale být nechtěl. "Vždycky jsem věděl, že chci dělat kombinaci," prohlásil Pažout. Na spojení skoku s během ho láká, že výsledkem na můstku závod nekončí. "Dá se s tím dál něco dělat, k lepšímu a bohužel i k horšímu."

Před zimou jako vždy řešil příliš tvrdé skokanské boty. "Vždycky chvilku trvá, než se nové prošlápnou a změknou. Letos to trvalo déle než obvykle. Nedokážu si v nich sednout do komfortní pozice na nájezdu," řekl. Navíc mu poslali z továrny špatné skokanské lyže a předělávaly se struktury letních lyží na zimní. "Už mi snad přijdou ty správné," přál si, aby v Ramsau před Vánocemi měl k dispozici nový materiál.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy