Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

La Diagonelu vyhráli Larssonová a Kardin. Smutná byla pátá

Mrazem a sněhem. Laufaře čekalo v údolí Engadin náročných 60 kilometrů. Na startu devítidilného seriálu Ski Classics se nejvíce dařilo Jenny Larssonové a Oskaru Kardinovi, který dotáhl dlouhý únik. Kateřina Smutná z eD system týmu Lukáše Bauera skončila pátá. Nejlepší z českých mužů byl dvaatřicátý Jiří Pliska.

Je nám líto, video expirovalo.
Závěr závodu s ohlasem

Trasa známého závodu musela být kvůli nebezpečí lavin zkrácena o pět kilometrů. Před polovinou šedesátikilometrové porce unikla Larssonová a žádná ze soupeřek už jí premiérové vítězství nedokázala vzít. S obrovským náskokem třech a půl minuty dojela do cíle před krajankou Linou Korsgrenovou.

Smutná nenavázala na své předloňské prvenství a v cíli ztratila téměř deset minut. "Musím říct, že se mi nejelo dobře, ale musím být spokojená. Vůbec jsem nevěděla, co čekat, deset měsíců se nezávodilo. Navíc ten mráz byl extrémní. Měla jsem ale výborné lyže a i díky nim se mi podařilo vybojovat páté místo," uvedla Smutná.

"Katka absolvovala velmi dobrý závod a jsem rád, že se dokázala s přehledem prosadit ve skupině o páté až desáté místo. Beru to jako super vstup do sezony," řekl Bauer, jehož servisní tým vede bývalý elitní sdruženář Ladislav Rygl.

Kardin podobně jako jeho krajanka Larssonová slavil poprvé v kariéře. Na obhájce prvenství v seriálu Andrease Nygaarda najel skoro čtyři minuty. Třetí byl Petter Eliassen a pod stupni vítězů skončil Tord Asle Gjerdalen.

Pliska z týmu Silvini Madshus dorazil do cíle o více než třináct minut za Kardinem. Další čeští běžci Fabián Štoček, Jan Šrail (oba Vltava Fund) a Václav Sedláček se srovnali od 37. do 39. místa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy