Svět motorů

Závod na 10 kilometrů klasicky v Cogne vyhrála Niskanenová

Kerttu Niskanenová vyhrála na Světovém poháru v běhu na lyžích v Cogne závod na 10 kilometrů klasicky a slaví tak druhé vítězství kariéry. Mezi muži triumfoval na patnáctce ruský běžec Alexandr Bolšunov; Iiva Niskanena, mladšího bratra finské vítězky, porazil o 43,7 sekundy.

Kerttu Niskanenová
zdroj: ČTK/AP/Arno Balzarini

Niskanenová i Bolšunov využili neúčasti řady předních závodníků z Norska a Švédska, kteří dali přednost přípravě na světový šampionát v Seefeldu. V Itálii nestartovali ani čeští reprezentanti.

Niskanenová porazila o tři sekundy Nadine Fähndrichovou ze Švýcarska, která se dostala na stupně vítězů v SP poprvé v kariéře. Třetí skončila s odstupem 12,6 sekundy Ruska Natalia Něprjajevová. Na druhé příčce průběžného pořadí díky tomu snížila svůj odstup za vedoucí Norkou Ingvild Flugstad Östbergovou na 98 bodů.

Také Bolšunov využil nepřítomnosti Johannese Hösflota Klaeba a za norským lídrem SP nyní zaostává o 76 bodů.

SP v běhu na lyžích v Cogne (Itálie) -10 km klasicky (ženy):

1. Niskanenová (Fin.) 27:24,8, 2. Fähndrichová (Švýc.) -3,0, 3. Něprjajevová -12,6, 4. Bělorukovová -14,4, 5. Žambalovová (všechny Rus.) -30,9, 6. Carlová (Něm.) -32,5, 7. Karlssonová (Švéd.) -34,8, 8. Stadloberová (Rak.) -37,5, 9. Išidaová (Jap.) -46,2, 10. Kyllönenová (Fin.) -57,8.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 32 závodů): 1. Östbergová (Nor.) 1237, 2. Něprjajevová 1139, 3. Pärmäkoskiová (Fin.) 1002, 4. Johaugová (Nor.) 800, 5. Digginsová (USA) 793, 6. Bělorukovová 760, ...58. Razýmová 73, 80. Schützová 21, 101. P. Nováková 7, 107. Beranová 5, 110. Janatová (všechny ČR) 2.