Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Vrací se, nebo ne? Jakš pojede několik dálkových běhů

Znovu do soutěžní stopy? Ano. Olympijský medailista ze štafety v běhu na lyžích Martin Jakš v zimě odjede několik závodů za Silvini Madshus Team v seriálu dálkových běhů Ski Classics. "Ale žádným oficiálním comebackem bych to nenazýval," dodává někdejší mistr světa do 23 let.

Martin Jakš
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Vracím se a nevracím. Slíbil jsem, že se postavím na start nějakého závodu. Není to, že bych jezdil pravidelně, ale pojedu nějaký závod. Je to kamarádská výpomoc," upřesnil Jakš.

Určitě by měl člen bronzové štafety z olympijských her 2010 ve Vancouveru jet koncem listopadu týmový prolog v Livignu. "Potřebujou někoho, kdo se v trojici udrží. Dokážu si představit, že se na to nachystám," řekl Jakš.

Od konce kariéry v roce 2018 moc nelyžoval. "Málo a spíš to bylo ježdění pro radost. Letos jsem se ale díky krizi pohyboval víc sportovně a začal blbnout na kolečkových lyžích," přiznal.

Martin Jakš
zdroj: ČTK/Svaz lyžařů ČR

Kolik dalších závodů absolvuje? Nabízí se třeba start na Jizerské padesátce a pak Birkebeinerrennet či Reistadlöpet. Oba posledně jmenované závody jel před třemi lety za tým Lukáše Bauera a v Reistadlöpetu na 50 km byl jedenáctý.

"Nedokážu říct, kolik toho celkem odjedu. Pokud se rozjede normální sezona, tak toho budu mít pracovně docela dost a na lyže času moc nebude," uvedl Jakš, který je vedoucím hotelu Rankl na šumavské Horské Kvildě.

Novou členkou týmu je i další bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Helena Karásková-Erbenová, členka čtvrté štafety z Her v Salt Lake City 2002.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy