Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vrabcová-Nývltová se po zdravotní pauze vrátila k plnému tréninku

Praha - Eva Vrabcová-Nývltová je po nemoci zpět v plném tréninku. Po měsíční zdravotní pauze odjela na Kanárské ostrovy. Po návratu plánuje lyžovat v Livignu a do Světového poháru by se mohla vrátit v půlce února. 

Eva Vrabcová-Nývltová
zdroj: ČTK/PR autor: Svaz lyžařů ČR

Na Kanárských ostrovech je Vrabcová-Nývltová s osobní kondiční trenérkou Grétou Novotnou. "Vede silové tréninky a doprovází Evu i na dlouhých objemových trénincích. Soustředění je zaměřeno na objem a sílu," uvedla Vrabcová-Nývltová.

Česká jednička uplynulých sezon měla dlouhodobé problémy s metabolismem, které vyvrcholily koncem listopadu na SP ve finské Ruce. Vrátila se tehdy domů, podstoupila dvoutýdenní hospitalizaci v brněnské nemocnici a pak se léčila doma.

Přípravu na Kanárských ostrovech uprostřed zimy zvolila, protože chce naběhat co nejvíce kilometrů na suchu a vyhne se tak chladnému počasí. "Aby tělo zvládlo trénink, aniž by ho to limitovalo. A hlavní důvod je, aby pak přejezd do vysoké nadmořské výšky měl ještě větší efekt," uvedla.    

Před odjezdem měla trošku obavy, jak se tělo s tréninkem vypořádá. "Je to neznámá. Já si ale v tuhle chvíli myslím, že si můžu dovolit riskovat, protože horší už to být nemůže. Zkoušíme to a věříme, že to může být ku prospěchu."

Na lyže by se měla poprvé od Kuusama postavit v Livignu, kam plánuje odjet 25. ledna. Do Světového poháru by se mohla vrátit 13. a 14. února ve Falunu a startovat by chtěla i o týden později v Lahti. "Podle výsledků a pocitu by se pak vidělo, jestli bych jela na Tour de Kanada. Ale tu beru spíš s otazníkem. Vzhledem k tomu, že pak lyžařská sezona končí, bude to pro mě hodně krátká sezona," řekla.

Devětadvacetiletá běžkyně v poslední době úspěšně kombinovala lyžování s atletikou. V maratonu se chce zkusit kvalifikovat na olympiádu do Ria. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy