Volejbalový magazín

Vítězství v závodu La Diagonela slaví Eliassen a Norgrenová

Zuoz (Švýcarsko) – Třetí díl Ski Classics La Diagonela ovládl Nor Petter Eliassen, který se tak vyhoupl do čela seriálu dálkových běhů. Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Britta Johansson Norgrenová před Rakušankou Kateřinou Smutnou.

V závodě na 55 kilometrů klasickou technikou byl při neúčasti Stanislava Řezáče hodně vidět jiný český závodník - Jiří Ročárek se startovním číslem 34. Necelých šestnáct kilometrů před cílem se pokoušel oddělit od vedoucí skupinky, jenže únik mu nevyšel. Nakonec dojel pětadvacátý.

Povedlo se to naopak třicetiletému Elliasenovi. Na norského závodníka se v závěru dotáhl jeho krajan a dvojnásobný mistr světa ve štafetách Tord Asle Gjerdalen.

Eliasen si však svou pozici uhájil i v závěrečném stoupání a získal druhé vítězství v závodech Ski Classics za sebou.

La Diagonela, závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích ve Svatém Mořici (55 km klasicky):

Muži: 1. Eliassen 2:22:05,6, 2. Gjerdalen -8,4, 3. Pedersen (všichni Nor.) -48,4, ...25. Ročárek -2:48,4, 30. Novák (oba ČR) -4:00,3.

Pořadí Ski Classics: 1. Eliassen 525, 2. Gjerdalen 415, 3. Pedersen 395, ...19. Řezáč (ČR) 154, 23. Ročárek 138, 28. Novák 121.

Ženy: 1. Johanssonová-Norgrenová (Švéd.) 2:41:06,4, 2. Smutná (Rak.) -1:02,3, 3. Bonerová (Švýc.) -1:50,7, ...10. Boudíková (ČR) -17:49,9.

Pořadí Ski Classics: 1. Johanssonová-Norgrenová 620, 2. Smutná 540, 3. Korsgrenová (Švéd.) 460, ...10. Boudíková 200, 15. Moravcová 97, 19. Bícová (obě ČR) 83.