Dohráno MOL Cup

V Toblachu v rámci Ski Classics triumfoval Vokujev, Smutná doběhla pátá

Seriál dálkových běhů Ski Classics pokračoval zkráceným závodem v Toblachu. V těsném finiši vyhrál mezi muži Rus Jermil Vokujev před trojicí soupeřů. Mezi ženami zvítězila Lina Korsgrenová před Idou Dahlovou a Emilií Fletenovou, Kateřina Smutná si dojela pro páté místo.

Kateřina Smutná
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Závod v Itálii se měl konat v sobotu, ale kvůli očekávanému sněžení byl o den odložen. Pořadatelé museli změnit i trať a zkrátit ji o čtyři kilometry. Kvůli nebezpečí lavin běželi lyžaři dva okruhy – muži startovali 40 minut po ženách. Trať měla náročnější profil a nekončila v Cortině.

Smutná v laufu v Toblachu dojela pátá

"Na těch tratích Světového poháru mi to moc nechutnalo. Jsou tam prudké výjezdy, měla jsem občas krizi, bolely mě nohy. Pak se to ale zase vždycky naštěstí rozjelo," uvedla Smutná. S pátým místem byla spokojená. "Byla jsem na tom asi lépe než minulý týden, ale ještě to není úplně ono," řekla členka eD system Bauer Teamu.

Závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích Toblach-Cortina (38 km):

Muži: 1. Vokujev (Rus.) 1:37:14,7, 2. Kardin -0,3, 3. Persson (oba Švéd.) -0,5, ...19. Pliska -4:06,5, 21. Šrail (oba ČR) -4:18,3.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Kardin 370, 2. Vokujev 300, 3. Persson 270, ...23. Pliska 80, 28. Šrail 68.

Ženy: 1. Korsgrenová 1:53:51,1, 2. Dahlová (obě Švéd.) -21,3, 3. Fletenová (Nor.) -23,4, ...5. Smutná -4:43,1, 18. Grohová -13:27,3, 21. Hujerová (všechny ČR) -16:53,4.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Korsgrenová 370, 2. Dahlová a Fletenová obě 300, ...5. Smutná 240, 13. Grohová 122, 18. Hujerová 88.